کار راحت امامی برای رسیدن به دوبنده کشتی آزاد
کار راحت امامی برای رسیدن به دوبنده کشتی آزاد

کار راحت امامی برای رسیدن به دوبنده کشتی آزاد باتوجه به چرخه انتخابی، یونس امامی نسبت به سایر حریفانش برای رسیدن به دوبنده ملی کار راحت‌تری دارد.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مسابقات کشتی آزاد و فرنگی رنکینگ جهانی روزهای ۲۰ تا ۲۴ دی ماه در زاگرب برگزار خواهد شد که برای ملی‌پوشان کشورمان ا..

کار راحت امامی برای رسیدن به دوبنده کشتی آزاد

باتوجه به چرخه انتخابی، یونس امامی نسبت به سایر حریفانش برای رسیدن به دوبنده ملی کار راحت‌تری دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مسابقات کشتی آزاد و فرنگی رنکینگ جهانی روزهای ۲۰ تا ۲۴ دی ماه در زاگرب برگزار خواهد شد که برای ملی‌پوشان کشورمان از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که در برخی از اوزان تکلیف کشتی‌گیر اعزامی به المپیک پاریس طبق تعریف چرخه انتخابی در زاگرب مشخص خواهد شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد به عنوان وزن المپیکی هنوز سهمیه کسب نشده به همین دلیل چند کشتی‌‌گیر این شانس را دارند که برای رسیدن به دوبنده تلاش کنند. یونس امامی به عنوان مدعی این وزن از شرکت در قهرمانی کشور معاف بود به همین دلیل همراه با حسین ابوذری راهی کرواسی شده است.

طبق تعریف چرخه انتخابی، با توجه به نتایج و عملکرد کشتی‌گیران، کادر فنی نفر اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک را مشخص خواهد کرد. درصورتی که یونس امامی کسب سهمیه المپیک کند ملی‌پوش این وزن در مسابقات المپیک خواهد بود.

در صورتی که کشتی‌گیری به غیر از یونس امامی کسب سهمیه کند، باید این کشتی‌گیر در مرحله نهایی که حضور در یک تورنمنت بین‌المللی و یا انتخابی است به همراه امامی حضور یابد.

با این شرایط به نظر می‌رسد راه امامی برای رسیدن به دوبنده راحت‌تر از ابوذری باشد اما باید دید در تورنمنت بین‌المللی زاگرب کدام کشتی‌گیر نتیجه بهتری خواهد گرفت‌.

با توجه به اینکه ۷۴ کیلوگرم وزن المپیکی است مدعیان زیادی در زاگرب برای کسب عنوان تلاش می‌کنند. جیسون نولف و کوئنسی ماندی از آمریکا در این وزن روی تشک خواهند رفت. نام جردن باروز در این وزن از لیست آمریکا خط خورده است.

باتوجه به اینکه تورنمنت زاگرب حکم انتخابی تیم ملی را دارد، کادر فنی برای رعایت عدالت آماده‌سازی عمومی را در دستور کار قرار داد و وارد فاز تمرینات تخصصی و آنالیزهای اختصاصی نشد.

پایان پیام/