سایبرتراک به‌زودی به بازار می‌آید
سایبرتراک به‌زودی به بازار می‌آید

ایلان ماسک هفته گذشته مجموعه‌ای از عکس‌های فریبنده سایبرتراک را در حساب کاربری‌اش در ‌اکس (توییتر سابق) منتشر و فاش کرد که یک نمونه تولیدشده را برای آزمایش رانندگی با آن در کارخانه تسلا در تگزاس انتخاب کرده است.
البته جزئیات کلیدی در مورد سایبر‌تراک از جمله قیمت و مشخصات نهایی آن هنوز آشکار نشده است..

ست نیوز
سایبرتراک به‌زودی به بازار می‌آید
ایلان ماسک هفته گذشته مجموعه‌ای از عکس‌های فریبنده سایبرتراک را در حساب کاربری‌اش در ‌اکس (توییتر سابق) منتشر و فاش کرد که یک نمونه تولیدشده را برای آزمایش رانندگی با آن در کارخانه تسلا در تگزاس انتخاب کرده است.
البته جزئیات کلیدی در مورد سایبر‌تراک از جمله قیمت و مشخصات نهایی آن هنوز آشکار نشده است.
به گزارش ایتنا و به نقل از ایندیپندنت، کریس پیرس، تحلیلگر، گفت: «با وجود تبلیغات شدید ایلان ماسک که آن را بهترین محصول تسلا نامیده است، سایبر‌تراک در نهایت یک خودرو ویژه‌ خواهد بود.»
دن ایوز، یکی دیگر از تحلیلگران، می‌گوید: «سایبرتراک، یکی دیگر از محصولات تسلا، جایگاهی بین محصول خاص و محصول پرفروش خواهد داشت.»
او در ادامه افزود: «مهم این است که ثابت کنیم این خودرو در خیابان چیزهای زیادی برای ارائه دارد. به باور ما، سال آینده یک مدل به مبلغ ۳۰‌ هزار دلار خواهیم داشت و در نهایت تا سال ۲۰۲۵ نمونه شاسی‌بلند آن را عرضه می‌کنیم.»
سایبر‌تراک اولین بار در یک رویداد نه‌چندان خوشایند در سال ۲۰۱۹ ارائه شد؛ رویدادی که در آن، ایلان ماسک بر حسب اتفاق پنجره ضد‌گلوله آن را شکست.
عرضه این خودرو چندین بار به تعویق افتاده است.
191121213439 tesla cybertruck
در طراحی عجیب سایبر‌تراک، بدنه زاویه‌دار خودرو که به بمب‌افکن شبیه‌ است، با یک لایه فولادی ضدزنگ پوشیده شده است. شکل ظاهری این خودرو با یخچال چرخ‌دار، لاستیک زیردری (برای جلوگیری از بسته شدن در)، یک لگو (نوعی اسباب‌بازی) یا حتی شخصیت کارتونی باب‌اسفنجی شلوارمکعبی مقایسه شده است.
یکی از مالکان تسلا در اکس نوشت: «جنجال رسانه‌ای کافی است. بیایید به کسب‌و‌کارمان برگردیم. لطفا مشخصات، قیمت و تاریخ تحویل خودرو جدید را اعلام کنید.»
ماسک پاسخ داد: «زمانی که آماده باشیم این کار را انجام می‌دهیم. در حالی که فکر می‌کنم سایبرتراک بهترین محصول ما است، ساختش بسیار دشوار است. ما در قلمرویی ناشناخته‌ایم؛ زیرا این محصول واقعا منحصربه‌فرد است.»
ماسک افزود: «همه قطعات این خودرو، چه داخلی و چه یدکی، باید با دقت کمتر از ۱۰ میکرون طراحی و ساخته شوند. این خودرو از فلز درخشان با لبه‌های تیز ساخته شده است.»
ساخت بدنه بیرونی سایبر‌تراک با فولاد ضدزنگ اگرچه از نظر ایلان ماسک نقطه عطف این محصول است، هم‌زمان چالش اساسی در تولید آن نیز به شمار می‌رود. کارشناسان در سال ۲۰۱۹ به نشریه «ویرد» گفتند: «فولاد ضدزنگ پرهزینه و شکل دادن به آن دشوار است، این کار به تکنیک‌های جوشکاری تخصصی نیاز دارد و احتمالا در رعایت مقررات ایمنی در برخی از مناطق با مشکل مواجه می‌شود.»
TEsla Cybertruck production canadidate ELon Musk
در ماه مه، ماسک طی جلسه‌ای با سهامداران اعتراف کرد: «مقرون‌به‌صرفه کردن هزینه‌ها سخت است، زیرا این خودرو جدید با روش‌های نوین تولید می‌شود.»
پیش‌بینی‌ می‌شود تولید انبوه این خودرو نزدیکی‌های هالووین (اواخر اکتبر) آغاز شود و اولین زمان تحویل آن به مشتریان پس از جشن شکرگزاری (اواخر نوامبر) باشد.
بر اساس براوردها، احتمالا قیمت سایبرتراک از حدود ۵۰ هزار دلار شروع شود. قیمت نسخه دوموتوره ۶۰ هزار دلار و نسخه سه موتوره ۷۰ هزار دلار پیش‌بینی شده است.منبع :ایتنا