ربات‌های تفنگ‌دار در خیابان‌های سانفرانسیسکو گشت‌زنی می‌کنند
ربات‌های تفنگ‌دار در خیابان‌های سانفرانسیسکو گشت‌زنی می‌کنند

در صحنه‌هایی که ممکن است شما را به یاد فیلم‌های علمی تخیلی کلاسیک مانند ترمیناتور، روبوکاپ و بلِید رانر بیاندازد، پلیس سانفرانسیسکو (SFPD) برای استقرار ربات‌های پلیس در صورتی که احساس کند شرایط اقتضا می‌کند درخواست مجوز کرده است.
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، این اولین بار نیست که یک اداره پل..

ست نیوز
ربات‌های تفنگ‌دار در خیابان‌های سانفرانسیسکو گشت‌زنی می‌کنند در صحنه‌هایی که ممکن است شما را به یاد فیلم‌های علمی تخیلی کلاسیک مانند ترمیناتور، روبوکاپ و بلِید رانر بیاندازد، پلیس سانفرانسیسکو (SFPD) برای استقرار ربات‌های پلیس در صورتی که احساس کند شرایط اقتضا می‌کند درخواست مجوز کرده است.
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، این اولین بار نیست که یک اداره پلیس آمریکا به سمت سیاست‌هایی گرایش پیدا می کند که به مردم احساس می کنند در یک سریال تلویزیونی پادآرمانشهری زندگی می‌کنند. تا سال گذشته، اداره پلیس نیویورک با بوستون داینامیکس قرارداد بسته بود، شرکتی که یک سگ ربات را، که به طرز حیرت‌انگیزی شبیه به سگی است که در اپیزود «کله آهنی» از سریال «آینه سیاه» بازی کرد، می‌سازد. پلیس نیویورک در نهایت ایده استفاده از این ربات را به خاطر اعتراضات مردمی ناشی از نگرانی‌ها درباره امکان تبعیض نژادی و فشار سیاسی شدید رها کرد.
پلیس قبل از عملیاتی کردن ربات‌های قاتل به آموزش ویژه نیاز دارد
البته این ربات‌های پیشنهادی دقیقاٌ مانند T-800 عمل نخواهند کرد. بر اساس طرح پیشنهادی مربوطه، «ربات‌ها تنها زمانی به‌عنوان یک نیروی کشنده استفاده می‌شوند که خطر تلفات مردم یا افسران قریب‌الوقوع باشد و بر هر گزینه نیروی دیگری که برای SFPD وجود دارد تقدم پیدا کرده باشد». این ربات‌ها همچنین از راه دور کنترل خواهند شد و فقط افسران مجاز اجازه کار با ربات‌ها را خواهند داشت و جلسات آموزشی ویژه‌ای لازم خواهد بود.
Gun Toting Robots
اگر این طرح پیشنهادی تصویب شود این دپارتمان پلیس ممکن است مجبور به خرید ربات نباشد. آنها در حال حاضر ۱۷ ربات اینچنینی دارند که قبل از ژانویه امسال تهیه کرده‌اند، اگرچه پنج موردشان در حال حاضر کار نمی‌کنند. این ربات‌ها هم همه برای کشتن طراحی نشده‌اند. برخی برای خنثی کردن بمب ساخته شده‌اند، برخی دیگر برای بررسی «وجود مواد خطرناک و در عین حال دور نگه داشتن اپراتورشان از خطر» طراحی شده‌اند، و یکی از آنها هم اساساً شبیه یک پهپاد شناسایی است.
قانونگذاران قرار است در ۲۹ نوامبر به این پیشنهاد رأی دهند، اما نشانه‌های قوی وجود دارد که این طرح تصویب نخواهد شد. همسایه این شهر، اوکلند، اخیراً پیشنهاد مشابه ارائه شده توسط اداره پلیس خود را رد کرد. حتی در صورت تصویب نیز این واقعیت که این ربات‌ها همچنان به یک انسان نیاز دارد که آنها را کنترل کند و تمام تصمیماتش را برایشان بگیرد مطرح خواهد ماند. حداقل هیچکس فعلاٌ سعی نمی‌کند از آن دسته از ربات‌های قاتل مجهز به هوش مصنوعی استفاده کند که ایلان ماسک سال‌ها در مورد آنها به ما هشدار داده بود.
منبع :ایتنا