حضور علم‌الهدی پای صندوق رأی/ زمان رأی‌گیری تمدید می‌شود؟
حضور علم‌الهدی پای صندوق رأی/ زمان رأی‌گیری تمدید می‌شود؟

امام جمعه مشهد در حاشیه شرکت در انتخابات گفت: نامزدهای انتخاباتی وقتی در راس امور قرار گرفتند و مسوولیتی را عهده دار شدند این را بدانند که مسولیت پذیری یک مقام، سمت و قدرت نیست بلکه مسوولیت پذیری، خدمت و نوکری مردم است.
به گزارش خبرگزاری ست نیوز، سید احمد علم‌الهدی روز جمعه در حاشیه شرکت در انتخاب..

امام جمعه مشهد در حاشیه شرکت در انتخابات گفت: نامزدهای انتخاباتی وقتی در راس امور قرار گرفتند و مسوولیتی را عهده دار شدند این را بدانند که مسولیت پذیری یک مقام، سمت و قدرت نیست بلکه مسوولیت پذیری، خدمت و نوکری مردم است.

به گزارش خبرگزاری ست نیوز، سید احمد علم‌الهدی روز جمعه در حاشیه شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران در مشهد افزود: ملت ایران همیشه در تمام بحران‌هایی که این نظام و انقلاب در طول ۴۵ سال با آن مواجه بوده به صحنه آمده‌اند و هر زمانی که مردم به صحنه آمدند دشمن ما شکست خورده است.

بنابر روایت ایرنا، وی با اشاره به سابقه برگزاری انتخابات در کشور و مشارکت حداکثری مردم در طول انقلاب ادامه داد: در انتخابات امسال، دشمن به طمع این که مردم به دلیل وجود برخی مشکلاتی که در کشور وجود دارد در انتخابات مشارکت نمی‌کنند و پشت نظام و انقلاب را خالی می کنند این موضوع را وسیله‌ای برای جدی‌تر کردن تهاجم خود به کشور قرار داد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: اما این بار هم مثل همیشه مردم با حضور پررنگ خود در انتخابات و مشارکت حداکثری، دشمن را شکست خواهند داد و نا امید خواهند کرد.

علم‌الهدی افزود: با توکل به خداوند متعال و با تلاش و فعالیتی که کارگزاران انتخابات دارند و با همتی که مردم از خود در این انتخابات از خود نشان می‌دهند، دشمن کاملا نا امید خواهد شد و در این مرحله هم نیز مانند سایر مراحل شکست خواهد خورد.

وی ادامه داد: مردم، وفادار به انقلاب و نظام هستند و شرکت آنان در انتخابات بر مبنای احساس خودی بودنی است که نسبت به نظام و انقلاب دارند و حضور آنان در انتخابات، پیامی به مسولان دارد که این پیام اصل مسولیت پذیری در نظام مقدس جمهوری اسلامی است و مسولان بایستی خود را خدمتگذار مردم بدانند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری برای گزینش ۲۴ نماینده خراسان رضوی در مجالس مزبور، همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح در این استان آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

چهار میلیون و ۷۵۰ هزار نفر در خراسان رضوی واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۲۵۰ هزار نفر رای اولی اند و برای نخستین بار در صحنه انتخابات و مشارکت سیاسی حضور می یابند.
خراسان رضوی ۱۸ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و ۶ نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد که برای مجلس شورای اسلامی ۸۱۵ نفر و برای مجلس خبرگان رهبری هشت نامزد در عرصه رقابت حضور دارند.

همچنین این استان دارای چهار هزار و ۶۲۷ شعبه اخذ رای است و در مجموع ۸۰ هزار نفر مدیریت و نظارت بر این انتخابات در این شعب را برعهده دارند.

واجدان شرایط رای دادن باید یکی از مدارک هویتی از جمله کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت، گواهینامه رانندگی و یا گذرنامه خود را همراه داشته باشند و برای افرادی که شناسنامه قدیمی دارند، داشتن کارت ملی یا شماره ملی الزامی است.

حضور علم‌الهدی پای صندوق رأی/ زمان رأی‌گیری تمدید می‌شود؟

امکان تمدید انتخابات بنا به تشخیص وزیر کشور وجود دارد

همچنین بنابر روایت تسنیم، «محسن اسلامی» سخنگوی ستاد انتخابات کشور ظهر امروز (جمعه ۱۱ اسفند) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: فرایند اخذ رای در دو انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری راس ساعت ۸ آغاز شد. ۵۹ هزار شعبه در سراسر کشور میزبان و پذیرای مردم عزیز هستند و فرایند اخذ رای به صورت روان و بدون تأخیر انجام می‌شود.

وی گفت: براساس پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌های گذشته، ۴۴ هزار شعبه ثابت و ۱۵ هزار شعب سیار و در سراسر کشور در حال دریافت آرای مردم هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور ادامه داد: بسیار جای خوشحالی است که مردم توصیه ستاد انتخابات برای موکول نکردن رای دادن به ساعات پایانی عمل کرده و در ساعات قبل از ظهر به شعب مراجعه کردند. این نشان‌دهنده این است که توصیه‌های ستاد انتخابات از سوی مردم شریف ایران استماع شده و نقش رسانه‌های جمعی را می‌رساند.

اسلامی با بیان اینکه امروز تاکنون ۶ اطلاعیه را از طریق کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات صادر کردیم، گفت: اطلاعیه شماره ۱۹ ناظر بر این موضوع بود که هیچ‌گونه آثار و نماد تبلیغاتی متعلق به احزاب، گروه‌های سیاسی و نامزدهای انتخاباتی نباید در محل شعبه درب ورود و خروج و اطراف آن وجود داشته باشد. لذا همکاران ما در شعب هماهنگی لازم را صورت دادند و به امحای این آثار تبلیغاتی اقدام شده است.

وی با اشاره به اطلاعیه شماره ۲۰ ستاد انتخابات کشور، اضافه کرد: آغاز زمان رای‌گیری ساعت ۸ بوده و طبق قانون ۱۰ ساعت ادامه پیدا خواهد کرد. بعد از ساعت ۱۸ بنا به تشخیص وزیر کشور تمدید می‌شود که اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: براساس ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، مردم ایران می‌توانند با ارائه یکی از مدارک هویتی ۵گانه رای خود را به صندوق بیندازند. صرفا در موضوع شناسنامه‌های قدیمی که کدملی در آن ثبت نشده، دستورالعمل ابلاغی است که بک مدرک هویتی که دارای کد ملی است، همراه داشته باشند.

حضور علم‌الهدی پای صندوق رأی/ زمان رأی‌گیری تمدید می‌شود؟

۲۱۹۲۱۹