تعداد کاربران آیفون نسبت به اندروید در آمریکا پیشی گرفت
تعداد کاربران آیفون نسبت به اندروید در آمریکا پیشی گرفت

شاید اندروید در تمامی جهان بسیار محبوب باشد و از نظر آماری، پر مصرف‌ترین سیستم عامل همراه جهان محسوب شود ولی این آمار در کشور آمریکا بسیار متفاوت است.
به گزارش ایتنا و به نقل از engadget، نتایج نشان دهنده این هستند که شرکت اپل در خانه خود بسیار موفق عمل کرده است و بر اساس اطلاعات منتشر شده و آمار به..

ست نیوز
تعداد کاربران آیفون نسبت به اندروید در آمریکا پیشی گرفت شاید اندروید در تمامی جهان بسیار محبوب باشد و از نظر آماری، پر مصرف‌ترین سیستم عامل همراه جهان محسوب شود ولی این آمار در کشور آمریکا بسیار متفاوت است.
به گزارش ایتنا و به نقل از engadget، نتایج نشان دهنده این هستند که شرکت اپل در خانه خود بسیار موفق عمل کرده است و بر اساس اطلاعات منتشر شده و آمار به دست آمده، سیستم عامل iOS در آمریکا تعداد کاربران بیشتری از سیستم عامل اندرویدی دارد.
برای اولین بار در طول تاریخ عرضه تلفن همراه هوشمند شاهد این هستیم که آیفون بیشتر از هر تلفن همراه دیگری در ایلات متحده آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیش از ۵۰ درصد بازار را به خود اختصاص داده است.
اپل این قابلیت را به کمک سیستم پایگاه نصب فعال خود به دست آورده است. این سیستم در حقیقت یک سیستم ویژه برای ردیابی مواردی است که نشان می‌دهد افراد پس از خرید یک تلفن همراه هوشمند این شرکت دوباره برای خرید نسخه‌های بعدی اقدام کرده‌اند یا خیر.
Mid
در روزهای نخست آیفون، سیستم عامل iOS وجود خارجی نداشت بلکه با نام Iphone OS شناخته می‌شود و هیچگاه درصد بالایی از بازار را به خود اختصاص نداده بود. در آن دوران بلک‌بری، نوکیا و موتورولا اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین صاحبان بازار بودند.
در سال ۲۰۱۰ بود که اندروید تنها ۲ سال پس از عرضه توانست تا از آیفون پیشی بگیرد و از آن به بعد دیگر هیچوقت از رقیب خود عقب نیفتاده بود تا اینکه سرانجام اپل توانست در بازار آمریکا به برتری برسد.
البته این برتری در سطح جهانی وجود ندارد و در تمام جهان بیش از ۷۰ درصد تمامی کاربران از سیستم عامل اندروید و دستگاه‌های میزبان این سیستم عامل استفاده می‌کنند.
با این حال به نظر نمی‌رسد که این شرایط تغییر چندانی بکند و استقبال کاربران از iOS در ایالات متحده همچنان بسیار خوب و مناسب به نظر می‌رسد و بعید است که در آمارهای بعدی به این زودی شاهد تغییر برتری آیفون باشیم.
منبع : ایتنا