افزونه های گوگل کروم از نظر امنیتی بسیار خطرساز هستند
افزونه های گوگل کروم از نظر امنیتی بسیار خطرساز هستند

افزونه‌های مرورگر وب در گوگل کروم توانست تا انقلاب بسیار بزرگی را به وجود بیاورد ولی به نظر میرسد که مشکلات امنیتی این افزونه‌ها بسیار زیادتر از مزایای آن شده است و به همین دلیل نیز نگرانی‌های امنیتی بسیاری در این باره وجود دارد.
به گزارش ایتنا و به نقل از techradar، محققان امنیتی توانسته‌اند تا کشف..

ست نیوز
افزونه های گوگل کروم از نظر امنیتی بسیار خطرساز هستند افزونه‌های مرورگر وب در گوگل کروم توانست تا انقلاب بسیار بزرگی را به وجود بیاورد ولی به نظر میرسد که مشکلات امنیتی این افزونه‌ها بسیار زیادتر از مزایای آن شده است و به همین دلیل نیز نگرانی‌های امنیتی بسیاری در این باره وجود دارد.
به گزارش ایتنا و به نقل از techradar، محققان امنیتی توانسته‌اند تا کشف کنند که افزونه‌های امنیتی برای مرورگر گوگل کروم، یک خطر امنیتی بسیار بزرگ به وجود می‌آورند و حتی گزارش‌ها نشان دهنده حضور هزاران افزونه خطرناک امنیتی در محبوب‌ترین مرورگر وب جهان است.
بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی افزونه‌ها، تقریبا نیمی از تمامی افزونه‌های موجود در گوگل کروم، تاثیرهای امنیتی بسیار مخربی را به همراه داشتند و این آمار نگران کننده نشان دهنده این است که بسیاری از کامپیوترهای جهان امروزه به مشکلات ایجاد شده به واسطه افزونه‌ها دچار هستند.
در تحقیقات انجام شده، تعداد یک هزار و ۲۳۷ افزونه مورد بررسی قرار گرفتند که نتیجه کسب شده توسط محقان مرکز اینکاگنی، تکان دهنده بوده و نشان می‌دهد که ۴۸٫۶۶ درصد از تمامی موارد بررسی شده، تاثیر امنیتی بسیار سنگین و خطرناکی داشته‌اند.
mid(179)
این افزونه‌ها معمولا امکان دسترسی به اطلاعات کاربران را فراهم می‌سازند و علاوه برآن نیز اطلاعات افراد را در مکان‌های ثالثی که مالک اطلاعات از آن بی خبر است ذخیره می‌کنند.
نکته مهم این است که منبع این آزمایش، افزونه‌های موجود در بازار افزونه‌های خود گوگل بوده است و به این ترتیب می‌توان گفت که هزاران افزونه خطرناک، زیر بینی گوگل در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.
در این جامعه آماری، ۲۷ درصد از افزونه‌ها به جمع آوری داده مشغول بوند که این امر بازهم خطرناک بودن ماجرا را تاکید دارد. همچنین برخی از موارد در رده برداشت شدید داده قرار داشتند.
مجوزهای دسترسی متعدد، سرقت اطلاعات، خواندن داده‌های کلیپ برد و موارد دیگر، مشکلات امنیتی بزرگی را نشان می‌دهند که دیر یا زود گریبان همه را خواهند گرفت.
منبع :ایتنا