کهکشان بر فراز دریاچه
کهکشان بر فراز دریاچه

این آسمان‌نمای پانورامای ۱۸۰ درجه‌ای که در شب گرفته شده، در یک شب زمستانی در ماه اوت و در بالای افق قوس، کهکشان راه شیری را به تصویر کشیده است. در نزدیک‌های نیمه شب، مرکز کهکشانی ما به نقطه اوج نزدیک می‌شود و آب‌های شفاف دریاچه ترافول واقع در کشور آرژانتین بر روی سیاره زمین، در زیر قرار گرفته است.
ب..

ست نیوز
کهکشان بر فراز دریاچه این آسمان‌نمای پانورامای ۱۸۰ درجه‌ای که در شب گرفته شده، در یک شب زمستانی در ماه اوت و در بالای افق قوس، کهکشان راه شیری را به تصویر کشیده است. در نزدیک‌های نیمه شب، مرکز کهکشانی ما به نقطه اوج نزدیک می‌شود و آب‌های شفاف دریاچه ترافول واقع در کشور آرژانتین بر روی سیاره زمین، در زیر قرار گرفته است.
به گزارش ایتنا، نور زودیاک (یعنی همان غبار منعکس شده نور خورشید در امتداد صفحه دایره‌البروجی منظومه شمسی)، در آسمان بسیار تاریک منطقه نیز در تصویر برگزیده امروز ناسا قابل مشاهده است. نوار ضعیف نور از قله‌های برفی دوردست به سمت مرکز کهکشان می‌رسد.
اگر قوس کهکشان راه شیری را به سمت چپ دنبال کنید، می‌توانید فانوس‌های ستاره‌ای نیمکره جنوبی آلفا و بتا قنطورس را پیدا کنید. نزدیک به سطح افق، ستاره درخشان Vega نیز در دریاچه کوه استوار، منعکس شده است.منبع : ایتنا