پایان صدرنشینی قیمت گوشت قرمز با واردات از ۸ کشور
پایان صدرنشینی قیمت گوشت قرمز با واردات از ۸ کشور

پایان صدرنشینی قیمت گوشت قرمز با واردات از ۸ کشور قائم مقام تجارت و تنظیم بازار وزیر جهاد کشاورزی از کاهش قیمت گوشت تا پایان سال با واردات گسترده و عرضه بیشتر در بازار خبر داد.
گروه اقتصادی خبرگزاری فارس: پیمان پاک می‌گوید که قیمت گوشت شقه گوسفندی تا پایان سال به کیلویی ۴۰۰ تا ۴۲۰ هزار تومان می‌رس..

پایان صدرنشینی قیمت گوشت قرمز با واردات از ۸ کشور

قائم مقام تجارت و تنظیم بازار وزیر جهاد کشاورزی از کاهش قیمت گوشت تا پایان سال با واردات گسترده و عرضه بیشتر در بازار خبر داد.

گروه اقتصادی خبرگزاری فارس: پیمان پاک می‌گوید که قیمت گوشت شقه گوسفندی تا پایان سال به کیلویی ۴۰۰ تا ۴۲۰ هزار تومان می‌رسد یعنی ۱۰۰ هزار تومان کاهش می‌یابد.

به گفته قائم مقام تجارت و تنظیم بازار وزیر جهاد کشاورزی واردات گسترده گوشت گرم و منجمد از ۸ کشور آغاز شده و ارز واردات را بانک مرکزی تامین کرده است.

14021009000841 Test NewPhotoFree

قیمت گوشت شقه گوسفندی حدود دو ماه پیش در میدان بهمن تهران ۳۸۰ هزار تومان بود اکنون به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است در برخی مناطق تهران قیمت‌های بالاتری گزارش شده است.

بر اساس اعلام مرکز آمار سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۷ میلیون و سال قبل از آن ۱۶ میلیون راس دام روانه کشتارگاه ها شد که بخشی از آنها دام‌های مولد بوده‌اند در حالی که میانگین کشتار سالانه ۱۱ الی ۱۲ میلیون راس است.خشکسالی پشت هم یکی دو سال گذشته و افزایش هزینه دامدار به علت حذف ارز ترجیحی نهاده‌ها، عامل کشتار دام بیشتر بوده است.

به گفته مسئولان وزارت جهاد کشاورزی تا پایان سال عرضه گوشت گوسفندی به ۳۰۰ تن در روز افزایش می یابد و ۳۰ هزار تن گوشت منجمد برزیلی هم وارد می‌شود.

این گوشت‌ها از کشورهای مغولستان، شرق اروپا، استرالیا، کنیا، ارمنستان، گرجستان و روسیه و آفریقای جنوبی وارد می‌شود.

پایان پیام/