همکاری‌های ترانزیتی ازبکستان و قطر گسترش می‌یابد
همکاری‌های ترانزیتی ازبکستان و قطر گسترش می‌یابد

همکاری‌های ترانزیتی ازبکستان و قطر گسترش می‌یابد وزیر حمل‌ونقل ازبکستان در دیدار معاون وزیر حمل‌ونقل قطر در شهر «تاشکند» در مورد چگونگی توسعه همکاری‌های ترانزیتی گفت‌وگو کردند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «الهام محکم‌اف» وزیر حمل‌ونقل ازبکستان و «حمد عیسی عبدالله» معاون وزیر حمل‌ونقل..

همکاری‌های ترانزیتی ازبکستان و قطر گسترش می‌یابد

وزیر حمل‌ونقل ازبکستان در دیدار معاون وزیر حمل‌ونقل قطر در شهر «تاشکند» در مورد چگونگی توسعه همکاری‌های ترانزیتی گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «الهام محکم‌اف» وزیر حمل‌ونقل ازبکستان و «حمد عیسی عبدالله» معاون وزیر حمل‌ونقل قطر در شهر «تاشکند» دیدار و در مورد همکاریهای ترانزیتی گفت‌وگو کردند.

در این دیدار همکاری ازبکستان و قطر در زمینه حمل‌ونقل و لجستیک و همچنین پروژه‌های مشترک برای توسعه کریدورهای حمل‌و نقل مورد بررسی قرار گرفت.

در این دیدار همچنین طرفین در مورد پروژه خط ریلی «ترانس افغان» تبادل نظر کردند.

معاون وزیر حمل‌ونقل قطر علاوه بر این در شهر «تاشکند» با «بختیار سعیداف» وزیر امور خارجه ازبکستان نیز دیدار کرد.

طرفین در این دیدار ابعاد روابط پویا دوجانبه بین ازبکستان و قطر از جمله همکاری در ایجاد ارتباطات حمل‌ونقل بهتر بین دو کشور را مورد بررسی قرار دادند.

بر اساس گزارش وزارت امور خارجه ازبکستان، قطر در تاریخ ۲۷ نوامبر سال ۱۹۹۷ میلادی با ازبکستان روابط دیپلماتیک برقرار کرده است.

پایان پیام/