موج اخراج کارکنان به کمپانی HP رسید
موج اخراج کارکنان به کمپانی HP رسید

اچ‌پی تازه‌ترین مورد از شرکت‌های فناوری است که اعلام می‌کند هزاران کارمند خود را در تلاش برای مقابله با شرایط اقتصادی فعلی اخراج می‌کند. این تولیدکننده کامپیوتر در روند تعدیل نیرو پا در مسیر غول‌های توییتر، متا و آمازون گذاشته است.
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، تا ۶۰۰۰ کارمند HP در سراسر جهان..

ست نیوز
موج اخراج کارکنان به کمپانی HP رسید اچ‌پی تازه‌ترین مورد از شرکت‌های فناوری است که اعلام می‌کند هزاران کارمند خود را در تلاش برای مقابله با شرایط اقتصادی فعلی اخراج می‌کند. این تولیدکننده کامپیوتر در روند تعدیل نیرو پا در مسیر غول‌های توییتر، متا و آمازون گذاشته است.
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، تا ۶۰۰۰ کارمند HP در سراسر جهان ممکن است طی سه سال آینده اخراج شوند. HP در بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد تقریباً ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ نفر از تعداد کارمندانش در سطح جهان کم کند. اخراج کارکنان بخشی از طرح بازسازی آن است که باعث می شود شرکت هزینه‌های خود را ۱٫۴ میلیارد دلار کاهش دهد. «تجدید ساختار» حدود ۱ میلیارد دلار از این صرفه‌جویی را شامل می‌شود. در این طرح تجدیدساختار که به صورت مرحله‌ای انجام می‌شود، کارمندان به یکباره اخراج نمی‌شوند.
دور نهایی اخراج‌ها احتمالاً در سال ۲۰۲۵ اتفاق می‌افتد. یاهو فاینانس مدعیست که سرمایه‌گذاران قبلاً موافقت خود را با طرح این شرکت اعلام کرده‌اند و قیمت سهام HP در پاسخ به این اعلامیه ۱ درصد افزایش یافته است. بهای سهام در بخش‌های مختلف صنایع فناوری از ابتدای سال گذشته به شدت کاهش یافته است و به سرمایه‌گذاران فردی ضربه زده و دارایی خالص برخی از ثروتمندترین افراد جهان را کاهش داده است.
HP Has Thousands Of Layoffs
از سویی دیگر در مورد توئیتر، کاهش گسترده کارکنان این شبکه اجتماعی به دنبال تصاحب این شرکت توسط ایلان ماسک صورت گرفت، اگرچه این حدس قوی وجود دارد که حتی در صورت شکست این تملک توسط ثروتمندترین مرد جهان، این تعدیل نیرو باید اتفاق می‌افتاد. جک دورسی، مدیر عامل سابق، خود را مقصر اخراج کارکنان دانست و از تلاشش برای رشد بیش از حد سریع شرکت عذرخواهی کرد. توییتر در ابتدا حدود نیمی از ۷۵۰۰ کارمند خود را اخراج کرد و صدها نفر دیگر پس از ارسال ایمیلی که ماسک از کارکنانش خواسته بود یا «سخت‌کوشتر» شوند و یا شرکت را ترک کردند تا بتواند آنچه را که توییتر ۲٫۰ می‌نامد توسعه دهد، این شرکت را ترک کردند.
منبع :ایتنا