مسؤول جهاد اسلامی: قطع سوخت‌ و غذای ۲ میلیون غیرنظامی غزه قتل‌عام پنهان است
مسؤول جهاد اسلامی: قطع سوخت‌ و غذای ۲ میلیون غیرنظامی غزه قتل‌عام پنهان است

مسؤول جهاد اسلامی: قطع سوخت‌ و غذای ۲ میلیون غیرنظامی غزه قتل‌عام پنهان است هیثم ابوالغزلان دبیرکل روابط جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان با تأکید بر اینکه عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در قطع شریان حیاتی رژیم صهیونیستی واجب است، گفت: قطع آب، برق، سوخت و غذای میلیون‌ها غیرنظامی غزه، ..

مسؤول جهاد اسلامی: قطع سوخت‌ و غذای ۲ میلیون غیرنظامی غزه قتل‌عام پنهان است

هیثم ابوالغزلان دبیرکل روابط جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان با تأکید بر اینکه عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در قطع شریان حیاتی رژیم صهیونیستی واجب است، گفت: قطع آب، برق، سوخت و غذای میلیون‌ها غیرنظامی غزه، یک قتل عام پنهان است.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، «هیثم ابوالغزلان»، دبیر کل روابط جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان در گفت‌وگو با فارس فاجعه انسانی در غزه را فاجعه‌ای برای سازمان ملل و همه بشریت توصیف کرد و از همه امت اسلامی خواست تحریم اقتصادی رژیم صهیونیستی و حامیان آن را گسترش دهند.

ابوالغزلان در ابتدای سخنان خود در خصوص اوضاع انسانی و معیشتی ساکنان غزه گفت: همه می‌دانند که رژیم صهیونیستی با توجه به تداوم حملات خود، وضعیت غزه را با تمام معیارها به یک فاجعه انسانی تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه بیش از یک میلیون نفر در غزه در حال حاضر به کمک‌های فوری بشردوستانه نیاز دارند، گفت: جمعیت دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفری غزه از اساس، در نتیجه محاصره مستمر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه از سال ۲۰۰۶ با شرایط سخت معیشتی به سر می‌بردند و از هفتم اکتبر هم با بسته شدن آب، غذا، دارو، برق و سوخت به روی آنها بخصوص حالا که هوا سرد شده و صدها هزار آواره پوشاک و وسایل گرمایشی ندارند، مصائب غزه دو چندان شده است.

دبیر کل جنبش روابط جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان ضمن ابراز تاسف از اینکه اجلاس اخیر سران کشورهای عربی و اسلامی در ریاض نتوانست به کم‌ترین هدف خود در گشایش گذرگاه رفح و رسیدن کمک‌های بشردوستانه به غزه دست یابد، گفت:ناکامی این اجلاس در عملی کردن هیچ کدام از مفاد بیانیه خود به دلیل نبود اراده‌ای برای به چالش کشیدن آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

وی با بیان اینکه معدود کامیون‌های بشردوستانه‌ای که در یکی دو هفته گذشته وارد نوار غزه شده قطره‌ای در اقیانوس مایحتاج مردم غزه محسوب می‌شود، گفت: تاکنون یک هزار ۱۲۹ کامیون وارد نوار غزه شده که تنها ۴۴۷ کامیون حامل کمک‌های غذایی بوده و نهادهای بین المللی درباره بروز گرسنگی گسترده در این منطقه هشدار دادند.

ابوالغزلان حملات به خانه‌های مسکونی و زیرساخت‌های غیرنظامی نظیر بیمارستان‌ها و اردوگاه‌های آوارگان را فجایعی ددمنشانه توصیف کرد و گفت: در عین حال قطع آب، غذا و سوخت برای میلیون‌ها غیرنظامی یک قتل عام پنهان است. ارتش اسرائیل به حملات هوایی و زمینی بدون توجه به قوانین جنگی و قوانین بشردوستانه بین المللی ادامه می‌‎دهد.

این مسئول جهاد اسلامی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی با اجازه ندادن به ورود سوخت به نوار غزه باعث کشتار صدها بیمار در بیمارستان‌ها شد و آنچه از ورود اخیر محموله سوخت به نوار غزه اعلام می شود تنها ۹ درصد از نیاز غزه را تامین کرد.

این مسئول جهاد اسلامی همچنین با ابراز تاسف از بی کفایتی نهادهای بین المللی در اعمال فشار بر رژیم اشغالگر برای ورود کمک‌ها به نوار غزه گفت: سازمان ملل و همه نهادهای وابسته به آن می‌دانند که در نوار غزه بر اثر شرب آب‌های غیرآشامیدنی بیماری‌های گوارشی شیوع گسترده‌ای پیدا کرده است و نسبت به همه بحران‌های موجود بی تفاوتند.

وی افزود: به دلیل نبود برق در نوار غزه توربین‌های تولید برق خیلی از بیمارستان‌ها از کار افتاده‌اند و سوخت موجود تنها برای چند بیمارستان اصلی باقی مانده است، افزون بر اینکه چندین تن زباله هر روز در شهر انباشته می‌شود، هیچ نانوایی کار نمی‌کند و از همین رو به تمام معنای کلمه باید گفت که نهادهای بین المللی، غائب آشکار و بزرگ در نوار غزه هستند.

ابوالغزلان تنها راه حل بحران انسانی در نوار غزه را گشودن گذرگاه امن برای ورود کمک‌های بشردوستانه اعلام و تاکید کرد: جنگ علیه نوار غزه برای سازمان ملل و همه بشریت یک بحران محسوب می‌شود؛ به خصوص که به شکلی بی سابقه در تاریخ جنگ‌های مدرن بیمارستان‌ها هدف آشکار ارتش رژیم اشغالگر شده است.

وی مقصود رژیم صهیونیستی از حمله به بیمارستان‌های نوار غزه را اعلام پیروزی و دستیابی به یک دستاورد تخیلی خواند و گفت: اسرائیل در حالی که در میدان نبرد نظامی علیه مقاومت شکست خورده و نتوانسته هیچ اسیر اسرائیلی را از مقاومت بگیرد، در بیمارستان‌ها به دنبال اثری از حضور نظامی نیروهای مقاومت بود که ناکام ماند.

این مسئول جهاد اسلامی با تایید اینکه هدف از حملات کور رژیم صهیونیستی و قتل عام مردم غزه وادار کردن آنها به مهاجرت از این منطقه است، گفت: اسرائیل بیش از ۲۵۰ هزار وارد مسکونی را در غزه بمباران کرده که حدود ۶۰ درصد از تعداد کل واحدهای مسکونی در این منطقه است.

ابوالغزلان افزود: در حملات اسرائیل ۲۵۵ مدرسه، ۹۵ نهاد دولتی، ۱۶۵ مسجد و سه کلیسا هدف حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی قرار گرفته است و در نتیجه این حملات همچنین ۲۵ بیمارستان و ۵۲ مرکز درمانی و ۵۵ خودروی آمبولانس هم هدف گرفته شد.

این مسئول جهاد اسلامی با بیان اینکه دعوت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در بستن شریان حیاتی رژیم صهیونیستی واجب الاجراست، گفت: همه کشورهای عربی و اسلامی باید به مسئولیت خود در حمایت از ملت فلسطین عمل کنند.

وی افزود: اما کشورهایی هستند که منافعشان به رژیم اشغالگر گره خورده است و نمی‌خواهند از آن جدا شوند و منافع محدود خود را بالاتر از اصول و آرمان‌های امت اسلامی برای ایستادن در کنار ملت فلسطین می‌دانند.

ابوالغزلان با اشاره به تاثیر تحریم کالاهای رژیم صهیونیستی در ضربه زدن به اقتصاد این رژیم اشغالگر گفت: ملت‌ها به خوبی می‌توانند در تعمیق و گسترش پویش تحریم علیه کشورهایی که حامی دشمن صهیونیستی در جنگ علیه ملت فلسطین هستند، شریک شوند.

پایان پیام/ ت ۵۱۱