مالک تیک‌تاک، اپلیکیشن ایجاد موسیقی «ریپل» را معرفی کرد
مالک تیک‌تاک، اپلیکیشن ایجاد موسیقی «ریپل» را معرفی کرد

این اپ می‌تواند موسیقی بی‌کلام را از آهنگ‌های زمزمه شده شما تولید کند.
به گزارش ایتنا و به نقل از انگجت، بایت‌دنس، شرکت مادر چینی اپ تیک‌تاک، یک برنامه جدید را معرفی کرده است که به منظور تسهیل کار تولیدکنندگان محتوا در زمینه ساخت و ویرایش موسیقی طراحی شده است. این اپ که ریپل نام دارد در حال حاضر فقط..

ست نیوز
مالک تیک‌تاک، اپلیکیشن ایجاد موسیقی «ریپل» را معرفی کرد این اپ می‌تواند موسیقی بی‌کلام را از آهنگ‌های زمزمه شده شما تولید کند.
به گزارش ایتنا و به نقل از انگجت، بایت‌دنس، شرکت مادر چینی اپ تیک‌تاک، یک برنامه جدید را معرفی کرده است که به منظور تسهیل کار تولیدکنندگان محتوا در زمینه ساخت و ویرایش موسیقی طراحی شده است. این اپ که ریپل نام دارد در حال حاضر فقط در ایالات متحده قابل دسترسی است و این شرکت در حال آزمایش آن در یک محیط بتای بسته است. بایت‌دنس می‌گوید که این ابزار می‌تواند به سازندگان به شکلی مشابه با ایستگاه‌های کاری صوتی دیجیتالی (DAW) پرتابل کمک کند و چه بسا برای مبتدیان و هر کسی که ترجیح می‌دهد با سیستم‌های پیچیده‌تر سر و کار نداشته باشد بسیار مفید خواهد بود. همچنین این اپ طراحی شده است تا سازندگان بتوانند آهنگ‌های موسیقی سفارشی را به ویدیوهای کوتاه خود برای تیک‌تاک و دیگر پلتفرم‌ها اضافه کنند.
ریپل می تواند آهنگ هایی در ژانرهای مختلف بر اساس ملودی که کاربر زمزمه می‌کند بسازد. این اپ از کاربر می‌خواهد تا در میکروفون گوشی زمزمه کند و سپس ابزارهایی مانند طبل‌ها، باس و پیانو را تولید می‌کند. اگرچه طول خروجی آهنگ با طول ورودی مطابقت دارد، اما این اپ نمی‌تواند یک موسیقی متن کامل را تنها با چند ثانیه زمزمه تولید کند. همچنین ریپل فقط می‌تواند موسیقی بی‌کلام تولید کند و کار آوازخوانی بر عهده سازندگان خواهد بود.
fe4fc75b0834a002886d2d31c55d65e4
بایت‌دنس اعلام کرده است که مدل ریپل بر روی موسیقی متعلق به خود این شرکت و موسیقی‌هایی که به این شرکت مجوزدهی شده‌اند آموزش دیده است. این شرکت همچنین گفت که متعهد به احترام به حقوق هنرمندان و شرکای صاحب حقوق خود است. شایان ذکر است که نگرانی‌هایی در مورد منبع داده‌های مورد استفاده برای آموزش سیستم‌ها و الگوریتم‌های هوش مصنوعی وجود داشته است. اخیراً، یک دعوی حقوقی در قالب وضعیت اقدام گروهی علیه OpenAI تنظیم شده بود که آن را متهم به نقض حقوق کپیرایت و حریم خصوصی افراد بی‌شماری با استفاده از داده‌های جمع‌آوری‌شده از اینترنت برای آموزش مدل مورد استفاده برای ChatGPT کرده است.
در حال حاضر، امکان استفاده از ریپل فقط با داشتن دعوتنامه وجود دارد و بایت‌دنس هنوز برنامه‌های بیشتری برای گسترش آن ندارد. کسانی که می‌خواهند قبل از دیگران آن را بررسی کنند، می‌توانند به وبسایت Ripple.club مراجعه کنند؛ در این نشانی لینک دانلود این اپ در iOS ارائه شده است و همچنین از آنجا می‌توانند درخواست دعوت‌نامه کنند.
منبع :ایتنا