قصه‌ای عجیب از روزی که حجازی در فرودگاه، بگنلادشی شد!
قصه‌ای عجیب از روزی که حجازی در فرودگاه، بگنلادشی شد!

آتیلا حجازی در گفتگو با ست نیوز روایت جالبی از ماجرای حضور پدرش در کشور بگلادش تعریف کرد.
به گزارش خبرگزاری ست نیوز؛ امروز (چهارشنبه ۲ خرداد) سیزدهمین سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران و باشگاه استقلال است. با وجود اینکه سال‌ها از این اتفاق تلخ می‌گذرد ولی اهالی فوتبال هنوز هم به یاد..

آتیلا حجازی در گفتگو با ست نیوز روایت جالبی از ماجرای حضور پدرش در کشور بگلادش تعریف کرد.

به گزارش خبرگزاری ست نیوز؛ امروز (چهارشنبه ۲ خرداد) سیزدهمین سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران و باشگاه استقلال است. با وجود اینکه سال‌ها از این اتفاق تلخ می‌گذرد ولی اهالی فوتبال هنوز هم به یاد مرحوم حجازی هستند.

یکی از اتفاقات مهم دوران زندگی ناصر حجازی، حضور او در هند و بنگلادش است. اتفاقی که نقش زیادی در مربیگری او داشت و با سختی‌های زیادی هم همراه شد. آتیلا حجازی، فرزند اسطوره استقلال سال گذشته در کافه در این خصوص صحبت کرده بود.

او در ابتدا گفت: «من خودم با او بودم. در هند خیلی به او سخت گذشته بود. کل سرمایه اش ۱۰۰ دلار بود. غذای زیادی نمی توانست تهیه کند، یک زیرزمین نمور و کثیف هم برای زندگی از طرف باشگاه بهش داده بودند. ولی گفت مجبور بودم. داستان هایش خیلی جالب بود. می گفت آن جا ایرانی ها من را می دیدند می گفتند چرا لاغر شدی،نکند معتاد شده ای؟ ولی خب چیزی نبود بخورد. بعد ناگهان زندگی اش عوض می شود.»

آتیلا حجازی در ادامه گفت: «پدرم ناامید از هند در حال برگشتن به ایران بوده و در فرودگاه کتاب می خوانده. کسی بغلش می نشیند. با هم حرف می زنند. می گوید من بازیکن نیجریه ای هستم. پدر هم می گوید من هم آمده بود هندوستان تست بدهم.پدرم رزومه اش را نشان می دهد که آن بنده خدا باور نمی کند.طرف می گوید بیا برویم بنگلادش! باورش سخت است اما از او اصرار و از پدرم انکار که در همان فرودگاه بلیت می خرند و سوار می شوند و با هم می روند بنگلادش.خب پدرم زبانش خوب بود و مسلط حرف می زد.یک روز با مدیر باشگاه دیداری داشته، بعد آنجا به او گفته بودند که سطح شما از ما خیلی بالاتر است، همان موقع بود که سرمربی تیم را نیز احراج کرده بودند و به پدرم گفتند تو هم بازیکن و هم سرمربی تیم در این بازی های پایانی باش. آن موقع محمدان با سه امتیاز کمتر تیم دوم بود و باید تمام بازی هایش را می‌برد، صدر نشین آن زمان یک بازی را باخت و هر دو تیم در بازی آخر برای قهرمانی به هم رسیدند.این دیدار در بنگلادش مثل دربی ایران مهم بود و طرفداران افراطی زیادی داشت.واقعا دیوانه بودند. در آن بازی محمدان برای قهرمان فقط باید بازی را می‌برد. اول یک گل می‌خورند و در جریان بازی دروازه بان مصدوم می‌شود و پدرم وارد دروازه می‌شود و بازی را ۳-۲ می‌برند و قهرمان می‌شوند.جالب اینجاست که از استادیوم تا خانه هواداران او را روی دوش خودشان بردند.بعد از آن بود که گفت دیگر نمی‌توانم بازی کنم و آن بازی، بازی خداحافظی ناصر حجازی شد. ۵،۶ سال آنجا بود و ۲ دوره جام آسیا رفتند و ۵ بار قهرمان شدند. در آسیا هم با استقلال و پرسپولیس روبرو شدند.»

۲۵۸ ۲۵۸