سامسونگ سری‌های تلویزیون اولد مقرون‌به‌صرفه‌تر را عرضه می‌کند
سامسونگ سری‌های تلویزیون اولد مقرون‌به‌صرفه‌تر را عرضه می‌کند

سامسونگ می‌خواهد بازار تلویزیون‌های OLED را با عرضه مدل‌های کوچک‌تر QD-OLED خود بر هم بزند. در کنار مدل جذاب S95C خود در سال ۲۰۲۳ – که دارای ۳۰ درصد روشنایی بهتر در مقایسه با S95B گذشته آن است – سامسونگ در صدد عرضه سری S90C (با قیمت پایه ۱۸۹۹ دلار) است تا کسانی را که مایلند از سری مقرون‌به‌صرفه‌تر، ..

ست نیوز
سامسونگ سری‌های تلویزیون اولد مقرون‌به‌صرفه‌تر را عرضه می‌کند سامسونگ می‌خواهد بازار تلویزیون‌های OLED را با عرضه مدل‌های کوچک‌تر QD-OLED خود بر هم بزند. در کنار مدل جذاب S95C خود در سال ۲۰۲۳ – که دارای ۳۰ درصد روشنایی بهتر در مقایسه با S95B گذشته آن است – سامسونگ در صدد عرضه سری S90C (با قیمت پایه ۱۸۹۹ دلار) است تا کسانی را که مایلند از سری مقرون‌به‌صرفه‌تر، اما همچنان از نظر بصری چشمگیر QLED به سطح بالاتری از کیفیت بروند جذب کند. تلوزیون‌های هر دو نوع در سایزهای ۵۵ اینچی، ۶۵ اینچی و ۷۷ اینچی قابل خرید هستند.
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، عرضه محصولات اینچنینی علاوه بر جذب مشتریان بالقوه سامسونگ، ایده‌ای برای رقابت بهتر با ال‌جی نیز هست. ال‌جی با ارائه تخفیف‌های سنگین بر روی مدل‌های قدیمی‌تر اولد خود، با عرضه‌های اخیر سری‌های C2 و C3، تلاش کرده است بازار خریداران معمولتر را به سمت خود جذب کند. از نظر قیمت، این طیف جدید محصولات ارزانقیمت سامسونگ با سری C3 ال‌جی کاملاٌ برابری می‌کند.
البته سامسونگ در مقایسه با ال‌جی (که سایزهایی از ۴۲ تا ۸۳ اینچ عرضه کرده است) چندان از این نظر جامع به نظر نمی‌رسد، اما امیدوار است با ایجاد توازن ارزش کلی خوب این نقیصه را جبران کند. محصولات سامسونگ در این حوزه مزایای فناوری QD-OLED روشن‌تر و واضح‌تر را با طراحی‌های زیبا و براق و ویژگی‌های بازی پیشرفته، به‌ویژه با S95C، ترکیب کرده‌اند.
affordable oled tv
ویژگی‌ها و تفاوت‌ها
این ست‌ها بیش از آنکه با هم تفاوت داشته باشند به هم شبیهند. هر دو سری از پردازنده هوش مصنوعی کوانتوم عصبی سامسونگ برای ارائه ارتقاء مقیاس، دقت رنگ تایید شده توسط پنتون، طراوت HDR تطبیق‌داده‌شده با هوش مصنوعی و نرخ تازه‌سازی (ریفرش) تا ۱۴۴ هرتز استفاده می‌کنند. متأسفانه، سامسونگ هنوز هم قابلیت Dolby Vision را در همه تلویزیون‌های خود نادیده گرفته است، بنابراین اگر تنظیم واقعی سینمایی برای شما بسیار مهم است، باید به سراغ رقیب آن بروید.
از جنبه صدا، در حالی که هر دو همچنان به ارائه جدیدترین صدای فضایی Dolby Atmos ادامه داده‌اند، اما تنها S95C قابلیت +Object Sound Tracking را ارائه می‌کند که از هوش مصنوعی برای ردیابی منبع اشیاء در صحنه‌ها و قرار دادن جلوه‌های صوتی با دقت بیشتری در سراسر صحنه صوتی شما استفاده می‌کند. S90C قابلیت Object Sound Tracking Lite را ارائه می‌دهد که بیشتر شبیه یک بهبود صدای استاندارد است تا در هنگام جفت شدن با ساندبار سازگار سامسونگ به بهبود کیفیت محتوا کمک کند.
مزیت دیگر S95C نسبت به S90C طراحی فوق‌العاده نازک موسوم به Infinity One این محصول است که با عمق کلی ۴ میلی‌متر برای نصب روی دیوار مناسب‌تر شده است.
بیشترین شکاف قیمتی بین این دو سری را در سایز ۷۷ اینچی آنها مشاهده خواهید کرد، به طوری که S95C قیمت چشمگیر ۴۴۹۹ دلار را در مقابل ۳۵۹۹ دلار برای S90C در اختیار قرار داده است. ارزان‌ترین S95C مدل ۵۵ اینچی آن با ۲۴۹۹ دلار است که ۶۰۰ دلار بیشتر از S90C است.
منبع :ایتنا