سامسونگ؛ همچنان در صدر بازار گوشی‌های هوشمند
سامسونگ؛ همچنان در صدر بازار گوشی‌های هوشمند

چند ماه گذشته برای اکثر برندهای گوشی‌های هوشمند، به خاطر ادامه تأثیرات همه‌گیری کرونا و رکود اقتصادی که اندکی پس از آن رخ داد، چندان جذاب نبوده است. اکثر برندهای تلفن هوشمند این رکود را پیش‌بینی می‌کردند، زیرا از تردید مصرف‌کنندگان در خرید گوشی‌های هوشمند در بحبوحه آشفتگی اقتصاد آگاه بودند.
با این ح..

ست نیوز
سامسونگ؛ همچنان در صدر بازار گوشی‌های هوشمند چند ماه گذشته برای اکثر برندهای گوشی‌های هوشمند، به خاطر ادامه تأثیرات همه‌گیری کرونا و رکود اقتصادی که اندکی پس از آن رخ داد، چندان جذاب نبوده است. اکثر برندهای تلفن هوشمند این رکود را پیش‌بینی می‌کردند، زیرا از تردید مصرف‌کنندگان در خرید گوشی‌های هوشمند در بحبوحه آشفتگی اقتصاد آگاه بودند.
با این حال، به‌طور فزاینده‌ای آشکار می‌شود که بازگشت صنعت گوشی‌های هوشمند به روال عادی بیشتر از آنچه که انتظار می‌رفت طول خواهد کشید، به‌ویژه با توجه به جدیدترین آمار جهانی منتشرشده توسط شرکت تحقیقاتی Canalys.
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، تازه‌ترین گزارش این شرکت تحقیقاتی همچنان تصویری تاریک از کلیت صنعت گوشی‌های هوشمند ارائه می‌دهد.
طبق برآورد Canalys، بیش از ۲۶۹ میلیون گوشی هوشمند در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ (ژانویه تا مارس) به فروش رسیده است، که نسبت به مدت مشابه سال قبل، زمانی که ارقام جهانی تحویل اسمارتفون از ۳۰۰ میلیون دستگاه (به طور دقیق ۳۱۱٫۲ میلیون دستگاه) فراتر رفت، کاهش ۱۳ درصدی را نشان می‌دهند.
به استثنای اپل -که با وجود چالش‌ها توانسته فروش‌های خود را تا ۳ درصد افزایش دهد – بقیه سازندگان گوشی‌های هوشمند کاهش دو رقمی در تعداد محموله‌ها را گزارش کردند. شیائومی بدترین آسیب را دید و این شرکت با کاهش شدید ۲۲ درصدی در این آمار مواجه شد. سامسونگ نیز به شدت از این روند پیروی کرد و از کاهش ۱۸ درصدی خبر داد.
شرکت‌هایی مانند ویوو (با افت ۱۷ درصدی) و اوپو (با کاهش ۸ درصدی) نیز در وضعیت قرمز قرار داشتند – و مابقی شرکت‌های فعال در صنعت گوشی‌های هوشمند نیز در مجموع ۱۶ درصد کاهش را تجربه کردند.
Global Smartphone Shipments
سامسونگ به سختی جایگاه اول را حفظ کرد
علیرغم کاهش شدید آمار تحویل اسمارتفون‌های سامسونگ، این شرکت به نوعی توانسته است جایگاه برتر را از نظر سهم کلی بازار حفظ کند، اما با فاصله‌ای بسیار کم. این شرکت با بیش از ۶۰ میلیون محموله در سه ماهه اول ۲۰۲۳، ۲۲ درصد از بازار جهانی گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده است.
اپل – که در همین دوره موفق به فروش ۵۸ میلیون دستگاه شد – در رده دوم قرار گرفت و ۲۱ درصد از بازار را به خود اختصاص داد.
شیائومی، علیرغم مشکلات اخیر، همچنان سومین فروشنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است. این شرکت حدود ۳۰ میلیون گوشی در سراسر جهان فروخته است که ۱۱ درصد از بازار را شامل می‌شود.
آمار اوپو نیز بسیار نزدیک به شیائومی بوده (حدود ۲۷ میلیون دستگاه) و ۱۱ درصد از بازار را از آن خود کرده است.
شرکت ویوو (که مانند اوپو تحت مالکیت مجموعه چینی BBK Electronics است) موفق به ارسال حدود ۲۱ میلیون دستگاه شد – که حدود ۸ درصد از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند به شمار می‌رود و از این حیث در جایگاه پنجم قرار گرفت.منبع :ایتنا