جاسوسی از گوشی هوشمند را خنثی کنید!
جاسوسی از گوشی هوشمند را خنثی کنید!

یک محقق در مورد روش‌هایی که برنامه خود را می‌توان در برابر کسانی که دارای گوشی‌های هوشمند هستند استفاده کرد، به رشته تحریر درآورده است.
سیزمون سیدور، دانشجو و محقق دانشگاه در یک پست وبلاگی نوشت که برنامه اندرویدی که او نوشته است از صفحه نمایش یک پیکسل در یک پیکسل برای جاسوسی از کاربران اندروید استفا..

ست نیوز
جاسوسی از گوشی هوشمند را خنثی کنید!
یک محقق در مورد روش‌هایی که برنامه خود را می‌توان در برابر کسانی که دارای گوشی‌های هوشمند هستند استفاده کرد، به رشته تحریر درآورده است.
سیزمون سیدور، دانشجو و محقق دانشگاه در یک پست وبلاگی نوشت که برنامه اندرویدی که او نوشته است از صفحه نمایش یک پیکسل در یک پیکسل برای جاسوسی از کاربران اندروید استفاده می‌کند.
این صفحه پیش‌نمایش دوربین را بدون اطلاع صاحب گوشی روشن نگه می‌دارد.
هک کردن آسان است، زیرا برنامه‌های پرعکس مانند اینستاگرام و تیک تاک مانند همیشه محبوب هستند و تصور یک تلفن بدون داشتن دو دوربین (دوربین سلفی و دوربین عقب) احتمالا برای برخی خنده‌دار است.
برای مثال، بدافزاری به نام Blackshades مدت‌هاست که برای جاسوسی از کاربران ویندوز از طریق وب‌کم‌هایشان استفاده می‌شود. سیدور در تلاشی برای متوقف کردن چنین فعالیت‌هایی گفت که سیستم عامل اندروید به دوربین اجازه ضبط بدون پیش‌نمایش را نمی‌دهد. با این حال، سیدور دریافت که می‌تواند پیش‌نمایش را به اندازه‌ای کوچک کند که به‌طور مجازی شناسایی نشود.
سیدور حتی خلاقیت وحشتناک خود را در یک ویدیو نشان داد که در آن گفت که آنقدر خوب کار می‌کند که «ترسناک» است.
این محقق گفت: «نتیجه در عین حال شگفت‌انگیز و ترسناک بود؛ تشخیص پیکسل روی صفحه نمایش Nexus 5 تقریباً غیرممکن است؛ حتی وقتی می‌دانید کجا را باید نگاه کنید!
همچنین مشخص شد که حتی اگر صفحه نمایش را به طور کامل خاموش کنید تا زمانی که پیکسل هنوز وجود دارد، همچنان می‌توانید عکس بگیرید.
spying protection featured
او به این نتیجه رسید که اجازه دادن به دوربین برای اجرا در پس‌زمینه گوشی «غیرقابل توجیه» بوده و مشکلی است که گوگل اندروید باید فورا آن را برطرف کند.
این باید به عنوان نشانه‌ای در نظر گرفته شود که به همان اندازه که گوگل قدرتمند است، به همان اندازه هم نمی‌تواند از هرگونه تلاش برای بدافزار جلوگیری کند.
با این حال کاربران اندروید در چند مرحله ساده می‌توانند از چنین هک‌هایی جلوگیری کنند.
اولا، آنها توصیه می‌کنند فقط از برنامه‌هایی استفاده کنید که واقعاً در فروشگاه معتبر اندرویدی وجود دارند.
اگرچه این کار نیز کاملا ایمن نیست، اما از ورود بسیاری از نرم‌افزارهای جاسوسی آسان به شکل برنامه‌های معیوب به تلفن شما جلوگیری می‌کند. هر برنامه‌ای که برای کارکرد، نیاز به مجوز می‌خواهد، باید به عنوان پرچم قرمز در نظر گرفته شود.
در نهایت، استفاده از یک آنتی ویروس اندروید به طور خودکار برنامه‌ها را قبل از اولین اجرا اسکن می‌کند که محافظت بیشتری را ارائه می‌دهد.
منبع: همشهری آنلاینمنبع :ایتنا