اپل به تامین‌کنندگان قطعات آیفون سفارش تولید صفحه‌نمایش بدون حاشیه داده است
اپل به تامین‌کنندگان قطعات آیفون سفارش تولید صفحه‌نمایش بدون حاشیه داده است

آیفون‌های آینده ممکن است نمایشگر بسیار گسترده‌ای داشته باشد چرا که اپل از تامین‌کنندگان خود خواسته است نسخه‌ای را توسعه دهند که هیچ نیازی به حاشیه در جلو نداشته باشد.
به گزارش ایتنا و به نقل از اپل‌اینسایدر، اپل از تامین‌کنندگان صفحه نمایش Samsung Display و LG Display درخواست کرده است تا نسخه‌ای از ..

ست نیوز
اپل به تامین‌کنندگان قطعات آیفون سفارش تولید صفحه‌نمایش بدون حاشیه داده است آیفون‌های آینده ممکن است نمایشگر بسیار گسترده‌ای داشته باشد چرا که اپل از تامین‌کنندگان خود خواسته است نسخه‌ای را توسعه دهند که هیچ نیازی به حاشیه در جلو نداشته باشد.
به گزارش ایتنا و به نقل از اپل‌اینسایدر، اپل از تامین‌کنندگان صفحه نمایش Samsung Display و LG Display درخواست کرده است تا نسخه‌ای از صفحه نمایش اولد را توسعه دهند که حاشیه‌های جلو را به طور کامل حذف کند.
به عنوان بخشی از همین درخواست، اپل همچنین خواهان بهبود فناوری‌های کپسوله‌سازی لایه نازک (TFE) و دوربین زیر پنل (UPC) شده است. همچنین این شرکت خواستار لحاظ شدن فضای آنتن امن‌تری در بالا شده است.
گفته می شود که سامسونگ و ال‌جی هر دو بر اساس درخواست اپل در حال کار بر روی اولدهای بدون حاشیه هستند.
در حالی که سامسونگ برای این منظور در گوشی‌های هوشمند خود به سراغ صفحه‌نمایش لبه خمیده رفته است، تکنیکی که سایر فروشندگان نیز از آن استفاده کرده‌اند، اما اپل ظاهرا این روش را نپسندیده است. ظاهرا دلیل آن ایجاد اعوجاج نوری در این روش و افزایش آسیب‌پذیری در برابر شوک‌های ضربه‌ای خارجی بوده است.
iPhone screens without any bezel
ایجاد یک صفحه‌نمایش بدون حاشیه مسطح چالش‌های خود را دارد، مانند نازک‌تر کردن کپسوله‌سازی بیرونی فیلم (غشا) و برخی محدودیت‌های فناوری UPC، از جمله غیرقابل تشخیص کردن اجزایی مانند دوربین از بقیه قسمت‌های نمایشگر.
نازک‌تر کردن TFE یک چالش به شمار می‌رود زیرا لازمه آن اضافه کردن غشاهای معدنی و آلی است که اولی مانع از ورود رطوبت و اکسیژن می‌شود و دومی انعطاف‌پذیری آن را افزایش می‌دهد. نازک کردن غشای معدنی مسدود کردن رطوبت را سخت‌تر می‌کند در حالی که انجام همین کار با غشای آلی باعث می‌شود که جلوگیری از شکاف‌های ریز در غشای معدنی سخت‌تر شود.
نازک‌تر شدن فرآیند TFE همچنین اضافه کردن الکترودهای لمسی مورد نیاز برای عملکرد چنین نمایشگرهایی را دشوارتر می‌کند.
مشخص نیست که اپل چه زمانی چنین نمایشگرهایی را در مجموعه محصولات خود به کار خواهد گرفت، اما احتمالاً به این زودی‌ها نخواهد بود.
منبع :ایتنا