گوگل مخفیانه در حال ساخت یک موتور جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی است
گوگل مخفیانه در حال ساخت یک موتور جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی است

گفته می‌شود گوگل در حال توسعه یک موتور جستجوی نسل بعدی است که «تجربه شخصی‌سازی‌شده‌تر» را نسبت به نسخه‌ای که در حال حاضر توسط صدها میلیون نفر در سراسر جهان استفاده می‌شود ارائه می‌دهد.
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، به نوشته نیویورک تایمز، این موتور جستجو مانند سیستمی که مایکروسافت در بینگ بکا..

ست نیوز
گوگل مخفیانه در حال ساخت یک موتور جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی است گفته می‌شود گوگل در حال توسعه یک موتور جستجوی نسل بعدی است که «تجربه شخصی‌سازی‌شده‌تر» را نسبت به نسخه‌ای که در حال حاضر توسط صدها میلیون نفر در سراسر جهان استفاده می‌شود ارائه می‌دهد.
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، به نوشته نیویورک تایمز، این موتور جستجو مانند سیستمی که مایکروسافت در بینگ بکارگیری کرده است یک چت‌بات مجهز به GPT4 را در تجربه جستجو ادغام کرده است بیشتر محاوره‌ای خواهد بود. گوگل چت‌بات بارد که مشابه با ChatGPT است را دارد و تعجب‌آور نخواهد بود که ببینیم این فناوری به نسخه بعدی موتور جستجوی معروف گوگل راه پیدا کند.
یکی دیگر از ویژگی‌های جالبی که گوگل برای موتور جستجوی آینده خود در نظر گرفته است، یادگیری مداوم است. سیستم الگوی استفاده و ترجیحات را از نحوه تعامل فرد با آن یاد خواهد گرفت.
بر این اساس، این جستجوگر «لیست‌هایی از گزینه‌های از پیش‌انتخاب‌شده برای اشیاء به منظور خرید، اطلاعات برای اهداف تحقیقاتی و سایر اطلاعات» را ارائه می‌دهد. اگرچه کار کردن با آن راحت به نظر می‌رسد و یافتن اطلاعات مرتبط را برای کاربران آسان‌تر می‌کند، اما بسیاری از موارد به صلاحدید گوگل بستگی خواهد داشت که چه منبعی را قابل ارائه تشخیص دهد، چیزی که ناشران اینترنتی چندان از آن خوشحال نخواهند شد.
AI Powered Search Engine
قابلیتهای‌های جدید برای موتور جستجوی قدیمی
علاوه بر توسعه یک موتور جستجوی جدید بدون اعلام جدول زمانی دقیق عرضه آن، این شرکت همچنین در حال کار بر روی قابلیت‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی برای موتور جستجوی نسل فعلی تحت پروژه‌ای با نام رمز Magi است. بر اساس این گزارش که به اسناد داخلی گوگل استناد کرده است، این قابلیت‌ها «توسط طراحان، مهندسان و مدیرانی که در اتاق‌هایی که اصطلاحاٌ اسپرینت نامیده می‌شوند کار می‌کنند ایجاد می‌شوند تا آخرین نسخه‌ها بهینه‌سازی و آزمایش شوند».
مگی در سیستم تبلیغاتی آنلاین پولساز گوگل تغییری ایجاد نمی‌کند و همچنان تبلیغات را در نتایج جستجو نشان خواهد داد، به‌ویژه آن‌هایی که می‌توانند منجر به یک تراکنش مالی شوند. بارد، رقیب گوگل برای ChatGPT، در حال حاضر تبلیغاتی را نمایش نمی‌دهد، اما این شرکت قصد دارد در حالی که بارد وظایف خاصی را انجام می دهد، مانند نوشتن کد به نیابت از کاربران، تبلیغات به نمایش بگذارد.
تیمی متشکل از ۱۶۰ مهندس بر روی پروژه مگی کار می‌کنند. بسیاری از کارکنان در حال حاضر برخی از قابلیت‌های کلیدی آن را آزمایش می‌کنند، مانند پرسیدن سؤالات پیگیرانه برای تقویت قابلیت مکالمه آن. شایان ذکر است که گوگل در حال برنامه‌ریزی برای انتشار عمومی این ابزار در ماه آینده در ظرفیت محدود است و قابلیت‌های جستجوی جدید بیشتری را در فصل پاییز منتشر خواهد کرد. اولین دسته‌ای که به قابلیت‌های پروژه مگی دسترسی پیدا می‌کند شامل یک میلیون کاربر می‌شود، اما این تعداد تا پایان سال به ۳۰ میلیون کاربر افزایش می‌یابد. طبق گزارش‌ها، گوگل سرعت توسعه و استقرار محصولات هوش مصنوعی در سراسر سرویس‌های خود را قدری با هول و هراس افزایش داده است، به‌ویژه پس از اینکه مایکروسافت با سرمایه‌گذاری میلیاردها دلاری در OpenAI، خالق ChatGPT، پیشتاز این عرصه شد.
منبع :ایتنا