گوشی‌های پیکسل فولد گوگل در عرض یک هفته دچار شکستگی نمایشگر می‌شوند
گوشی‌های پیکسل فولد گوگل در عرض یک هفته دچار شکستگی نمایشگر می‌شوند

اولین گوشی تاشو گوگل با همان مشکلاتی که سامسونگ با اولین گلکسی فولد خود داشت مواجه شده است.
به گزارش ایتنا و به نقل از سی‌نت،گوشی Pixel Fold به تازگی به بازار عرضه شد و اولین بررسی‌های کارشناسی آن بسیار مثبت به نظر می‌رسید، اما به نظر می‌رسد که برخی از اولین کاربران آن در حال حاضر با مشکل شکستگی نما..

ست نیوز
گوشی‌های پیکسل فولد گوگل در عرض یک هفته دچار شکستگی نمایشگر می‌شوند اولین گوشی تاشو گوگل با همان مشکلاتی که سامسونگ با اولین گلکسی فولد خود داشت مواجه شده است.
به گزارش ایتنا و به نقل از سی‌نت،گوشی Pixel Fold به تازگی به بازار عرضه شد و اولین بررسی‌های کارشناسی آن بسیار مثبت به نظر می‌رسید، اما به نظر می‌رسد که برخی از اولین کاربران آن در حال حاضر با مشکل شکستگی نمایشگر در اولین دستگاه تاشو گوگل مواجه شده‌اند.
در ردیت، برخی از افراد عکس‌هایی از شکستن صفحه نمایش داخلی دستگاه خود پس از یک روز استفاده منتشر کرده‌اند. کاربری با نام floatingOnTheFourth تصویری از صفحه نمایشگر داخلی که از وسط شکسته شده است، با ترک‌هایی از مرکز به سمت بیرون منتشر کرد.
مشکلات مربوط به نمایشگرهای تاشو داخلی بی‌سابقه نیستند. سایر گوشی‌های تاشو مانند سری‌های گلکسی فولد و فلیپ سامسونگ نیز با مشکلات پوسته شدن صفحه نمایش داخلی و سایر شکستگی‌های مربوط به لولا مواجه بوده‌اند. مشکلات اولین گلکسی فولد به قدری بود که سامسونگ عرضه این دستگاه را به تاخیر انداخت.
Pixel Fold Phones Are Breaking
با وجود اینکه سامسونگ چهار سال است که وارد بازی تاشو شده و قرار است نسل بعدی گوشی‌های تاشو خود را ماه آینده در جریان رویداد Samsung Unpacked خود در کره معرفی کند، اما کاربران گلکسی فولد همچنان مشکلاتی در گلکسی فولد ۴ و گلکسی فلیپ ۴ خود را گزارش می‌کنند. همچنین به نظر می‌رسد که سامسونگ در مورد سرویس‌دهی به دستگاه‌های Fold 4 با همان فوریتی که در مدل‌های قبلی خود داشت تمایل کمتری از خود بروز داده است، به طوری که یکی از کاربران گزارش کرده است که سامسونگ برای رفع مشکل نمایشگر فولد۴، تحت دوره ضمانت غیررایگان تامین قطعات، ۵۰۰ دلار خواسته است.
صفحه‌نمایش‌های تاشو یک مساله مهندسی دشوار به شمار می‌روند. این نمایشگرهای شکننده مانند گوشی‌های هوشمند سنتی با لایه‌ای از شیشه پوشانده نشده‌اند. در عوض، تولیدکنندگان آنها از شیشه‌های Ultra Thin Glass استفاده کرده‌اند که شیشه‌ای فوق نازک است که امکان تا شدن را در زوایای زیاد فراهم می‌کند. علاوه بر آن، سازندگان یک محافظ صفحه پلاستیکی هم روی آن قرار می‌دهند تا از این UTG بیشتر محافظت شود. حتی در این صورت، اگر ذره‌ای زوائد زیر این محافظ صفحه پلاستیکی یا UTG قرار گیرند، می‌توانند به صفحه فشار وارد کنند و باعث آسیب شوند.
به هر حال، برای کاررانی که می‌خواهند خودشان مشکلات شکستگی گوشی‌شان را برطرف کنید، گوگل قطعات تعویضی برای Pixel Fold را در وب‌سایت iFixit قابل تهیه کرده است.
منبع :ایتنا