گزارش‌های متعدد درباره داغ شدن بیش از حد آیفون ١۵ تا دمای ۴۶ درجه
گزارش‌های متعدد درباره داغ شدن بیش از حد آیفون ١۵ تا دمای ۴۶ درجه

گزارش‌های گسترده‌ای در مورد داغ شدن بیش از حد آیفون ۱۵، ظاهراً در همه مدل‌ها، منتشر شده است. سنجش‌هایی که با دوربین مادون قرمز انجام شده است، دمای ۱۱۶ درجه فارنهایت را نشان می‌دهد.
به گزارش ایتنا و به نقل از ۹to5mac، به نظر می‌رسد این مشکل هر چهار مدل آیفون ۱۵ را تحت تأثیر قرار می‌دهد، برخی از دارند..

ست نیوز
گزارش‌های متعدد درباره داغ شدن بیش از حد آیفون ١۵ تا دمای ۴۶ درجه گزارش‌های گسترده‌ای در مورد داغ شدن بیش از حد آیفون ۱۵، ظاهراً در همه مدل‌ها، منتشر شده است. سنجش‌هایی که با دوربین مادون قرمز انجام شده است، دمای ۱۱۶ درجه فارنهایت را نشان می‌دهد.
به گزارش ایتنا و به نقل از ۹to5mac، به نظر می‌رسد این مشکل هر چهار مدل آیفون ۱۵ را تحت تأثیر قرار می‌دهد، برخی از دارندگان گزارش داده‌اند که تلفن‌های آنها به قدری داغ می‌شود که حتی نمی‌توان آنها را بدون قاب نگه داشت.
یکی از آنها گفته است: «آیفون ۱۵ پرو مکس من در حال حاضر که در حال شارژ سریع است تقریباً بیش از حد داغ است. فکر می‌کردم دیگران اغراق می‌کردند، اما نه، این وضع خوب نیست.»
فرد دیگری گفته است: «داغ‌ترین قسمت آن با اختلاف زیاد ریل سمت چپ و کمی از پشت در سمت چپ است که کاملاً با برد منطقی آن مطابقت دارد.»
و تجربه دارنده‌ای دیگر: «با گذشت شارژ شدن باتری از سطح ۷۰ درصد به نظر می‌رسد به طور قابل توجهی خنک شده است (هنوز داغ است اما در دست راحت است). بدترین وضعیت در فاصله ۲۵ تا ۶۰ درصد بود.»
با این حال، برخی دیگر همین مشکل را در حالی که دستگاه در حال شارژ نبود گزارش کرده‌اند، از جمله هنگام استفاده از تلفن برای کارهای نسبتاً سبکی مانند مرور رسانه‌های اجتماعی.
لازم به ذکر است که داغ شدن آیفون در ۲۴ ساعت اول پس از راه‌اندازی غیرعادی نیست. به خصوص هنگام انجام تنظیمات انتقال از گوشی قبلی، یا از طریق پشتیبان‌گیری آیکلود، در این مدت ممکن است چیزهای زیادی در پس‌زمینه در جریان باشد: نصب مجدد اپ‌ها، فهرست‌بندی مجدد و غیره.
با این حال، گزارش‌هایی که می‌بینیم – از جمله مرورکنندگانی که دسترسی اولیه به این گوشی‌ها داشتند – بسیار فراتر از این دوره راه‌اندازی اولیه است.
داغ شدن آیفون 15
یک یوتیوبر کره‌ای در کانال BullsLab آزمایش‌هایی را با دوربین مادون قرمز آینده‌نگر (FLIR) انجام داد که به عنوان دوربین تصویربرداری حرارتی نیز شناخته می‌شود.
این تصاویر نمایشی بصری از دماهای شناسایی شده را ارائه می‌دهند، به طوری که برخی از مدل‌ها – از جمله مدلی که او استفاده کرد – قادر به نمایش دمای واقعی اندازه‌گیری شده است.
وی در آزمایش‌هایش دمای ۴۶٫۷ درجه سانتی‌گراد را نشان داد که معادل ۱۱۶ درجه فارنهایت است – اگرچه این امر مسلماً در هنگام استفاده سنگین (بنچمارک‌ها و بازی‌ها) بود.
با این حال، بسیاری از کاربران حتی در کارهای سبک‌تر نیز مشکل حرارت را تجربه کرده‌اند.، مانند Aamir Siddiqui از وب‌سایت Android Authority که می‌گوید:
«در طول دوره‌های استفاده طولانی، اغلب هنگام جابجایی بین اپ‌های چت و تماشای ریل‌ها در اینستاگرام، سمت راست گوشی، در پایین جزیره دوربین، داغ می‌شود. این در حالت بدون بازی، بدون اتصال به شارژر، و وایفای است، بنابراین این گرما غیرقابل توضیح است.»
منبع :ایتنا