گام بلندی برای تکنولوژی جلسه سه‌بعدی آینده‌نگرانه گوگل
گام بلندی برای تکنولوژی جلسه سه‌بعدی آینده‌نگرانه گوگل

نمونه‌های اولیه نمایش میدان نور Starlight گوگل برای جلسات ویدیویی فراگیر به زودی در دفاتر شرکت‌های دیگر، نیز، دیده خواهد شد.
به گزارش ایتنا و به نقل از زددی‌نت، گوگل پروژه Starline را در کنفرانس IO سال گذشته معرفی کرد. اما تاکنون نمونه‌های اولیه آن فقط در دفاتر گوگل در ایالات متحده توسط کارکنان و شر..

ست نیوز
گام بلندی برای تکنولوژی جلسه سه‌بعدی آینده‌نگرانه گوگل نمونه‌های اولیه نمایش میدان نور Starlight گوگل برای جلسات ویدیویی فراگیر به زودی در دفاتر شرکت‌های دیگر، نیز، دیده خواهد شد.
به گزارش ایتنا و به نقل از زددی‌نت، گوگل پروژه Starline را در کنفرانس IO سال گذشته معرفی کرد. اما تاکنون نمونه‌های اولیه آن فقط در دفاتر گوگل در ایالات متحده توسط کارکنان و شرکای منتخب از صنایع مختلف برای جلسات ویدیویی بین دو نفر در مکان‌های جداگانه با همان ساختار استفاده شده است.
این تکنولوژی، که گوگل آن را با یک «پنجره جادویی» مقایسه می‌کند، از نمایشگرهای سه‌بعدی میدان نور، مجموعه‌ای از دوربین‌ها در اطراف شرکت‌کننده که با تصویربرداری سه‌بعدی و فشرده‌سازی بلادرنگ پشتیبانی می‌شوند استفاده می‌کند. نتیجه آن احساس حجم و عمق برای شرکت‌کنندگان بدون نیاز به هدست‌های AR/VR است.
فراتر از نمایشگرهای سفارشی در هر انتها، هر واحد استارلاین از نور ویژه، دوربین‌های مادون قرمز متعدد، بافت رنگی و ردیابی، بلندگوها و میکروفون‌ها و پروژکتورهای مادون قرمز تشکیل شده است. نمونه اولیه مورد استفاده در مطالعه گوگل بر روی سیستم حضور از راه دور سه‌بعدی آن بر یک کامپیوتر شخصی Lenovo P920 مجهز به چهار پردازنده گرافیکی Nvidia متشکل از دو Quadro RTX 6000 و دو Titan RTX متکی بود. فقط GPUهای آن بیش از ۱۰۰۰۰ دلار قیمت داشتند.
Project Starline
از اینرو، این تجهیزات کنفرانس ویدئویی پیشرفته برای دفاتر شرکتی به شمار می‌رود – اما گوگل فکر می‌کند این آینده جلسات مجازی برای کار ترکیبی است و اکنون یک برنامه دسترسی زودهنگام را با شرکای سازمانی خود گسترش داده است، که شاهد نصب نمونه‌های اولیه استارلاین در دفاتر برخی از شرکا در سال آینده خواهد بود.
شرکت‌کنندگانی که نمونه‌های اولیه استارلاین را دریافت خواهند کرد عبارتند از سلزفورس، WeWork، تی‌موبایل و Hackensack Meridian Health.
گوگل می‌گوید که بیش از ۱۰۰ شریک سازمانی در زمینه‌هایی مانند رسانه، مراقبت‌های بهداشتی و خرده‌فروشی از استارلاین در دموهای دفاتر گوگل استفاده کرده‌اند.
نارتکر در سال گذشته خاطرنشان کرد که کارمندان گوگل از پروژه استارلاین برای مصاحبه و ملاقات با هم‌تیمی‌های جدید، ارائه ایده‌ها به همکاران و مشارکت در همکاری‌های یک‌به‌یک استفاده کرده‌اند.
منبع :ایتنا