کانادا هم خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را زیر سوال برد
کانادا هم خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را زیر سوال برد

سازمان تنظیم مقررات ضد انحصار ایالات متحده (FTC) در حال حاضر در یک نبرد حقوقی بزرگ با مایکروسافت در مورد قصد آن برای خرید Activision Blizzard به مبلغ ۶۹ میلیارد دلار است. این موضوع انواع ماجراها را عیان کرده است، از جمله بودجه مضحک بزرگ‌ترین بازی‌های سونی، برنامه‌های مایکروسافت برای خرید Square Enix..

ست نیوز
کانادا هم خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را زیر سوال برد سازمان تنظیم مقررات ضد انحصار ایالات متحده (FTC) در حال حاضر در یک نبرد حقوقی بزرگ با مایکروسافت در مورد قصد آن برای خرید Activision Blizzard به مبلغ ۶۹ میلیارد دلار است. این موضوع انواع ماجراها را عیان کرده است، از جمله بودجه مضحک بزرگ‌ترین بازی‌های سونی، برنامه‌های مایکروسافت برای خرید Square Enix و بسیاری موارد دیگر. اما اکنون خبر منتشر شده که بر پیچیدگی اوضاع افزوده است؛ کانادا نیز مخالفت خود را با این ادغام اعلام کرده است.
به گزارش ایتنا و به نقل از پوش‌اسکوئر، وبسایت Game Developer گزارش داده است که اداره رقابت کانادا (CCB) به یادداشتی از مایکروسافت واکنش نشان داده است که در آن بیان شده بود که «همه سازمان‌های تنظیم مقررات در جهان» – به استثنای FTC و CMA بریتانیا – این تملک را تایید می‌کنند. جاناتان بیتران، وکیل CCB، این بیانیه را نادقیق دانسته است.
کانادا هم خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را زیر سوال برد
به گفته بیتران، CCB نگرانی‌های خود را در مورد این معامله در ماه مه اعلام کرد. اگرچه این موضوع به اندازه مخالفت بریتانیا و ایالات متحده اهمیت ندارد، اما این عدم تایید این ادغام ضربه دیگری به مایکروسافت و اکتیویژن است و احتمالاً دردسرهای بیشتری را برای این دو شرکت ایجاد خواهد کرد.
نظرات CCB در مورد این موضوع منعکس‌کننده نظرات دیگر نهادهای تنظیم‌کننده است که می‌گوید این معامله «احتمالاً منجر به جلوگیری و/یاکاهش قابل‌توجه رقابت در رابطه با کنسول‌های گیمینگ و سرویس‌های آبونمان چندگیمی می‌شود».
منبع :ایتنا