چرا عاشق ناچ «جزیره دینامیک» آیفون ۱۴ پرو خواهید شد؟
چرا عاشق ناچ «جزیره دینامیک» آیفون ۱۴ پرو خواهید شد؟

آیفون ۱۴ پرو مهمترین آپدیت اپل برای سری آیفون از زمان عرضه آیفون ایکس است. اگرچه اپل، در این گوشی به منظور بهینه‌سازی بهره‌وری حاشیه‌های خالی در بالا و پایین نمایشگر، ناچ یا بریدگی را افزود، ولی این قابلیت در طی سال‌ها منسوخ شد – به ویژه در مواجهه با دنیای به سرعت در حال تکامل اسمارتفون‌های اندوریدی..

ست نیوز
چرا عاشق ناچ «جزیره دینامیک» آیفون 14 پرو خواهید شد؟ آیفون ۱۴ پرو مهمترین آپدیت اپل برای سری آیفون از زمان عرضه آیفون ایکس است. اگرچه اپل، در این گوشی به منظور بهینه‌سازی بهره‌وری حاشیه‌های خالی در بالا و پایین نمایشگر، ناچ یا بریدگی را افزود، ولی این قابلیت در طی سال‌ها منسوخ شد – به ویژه در مواجهه با دنیای به سرعت در حال تکامل اسمارتفون‌های اندوریدی.
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، آیفون ۱۴ پرو به یک ناچ قرص‌مانند مجهز شده است که نویدبخش تعامل به مراتب بهتری با اعلان‌ها، هشدارها، محتوای رسانه‌ای و غیره است. ناچ «جزیره دینامیک» میزبان یک سنسور جدید و کوچکتر تشخیص چهره (فیس آیدی) است، و سنسور نور به زیر نمایشگر انتقال داده است. اپل می‌گوید که دوربین True Depth جدید ۳۰% مساحت کمتر نسبت به آیفون ۱۳ پرو اشغال می‌کند.
روشنایی نمایشگر XDR OLED آیفون ۱۴ پرو اکنون به اندازه ProDisplay XDR اپل شده است به طوری که بیشینه روشنایی آن به ۱۶۰۰ نیت رسیده است. با بهبود تکنولوژی LPTO، نمایشگر اولد آیفون ۱۴ پرو می‌تواند در نرخ‌های ریفرش متفاوتی عمل کند: بین ۱ هرتز تا ۱۲۰ هرتز، بسته به محتوای نمایش داده شده بر روی نمایشگر.
Dynamic Island Cutout
پویا، هیجان‌انگیز و بسیار کارآمد
اپل کارائی جذابی را برای ناچ جزیره دینامیک طراحی کرده است. اول اینکه سایز این ناچ با هرگونه آلرت یا نوتیفیکیشن جدید تغییر می‌کند. به عنوان مثال، اگر تماسی دریافت کنید، این ناچ منبسط خواهد شد تا ناحیه بزرگتری را بر روی نمایشگر به خود اختصاص دهد. از آنجا که آیفون ۱۴ پرو از اولد استفاده می‌کند، رنگ سیاه بر روی نمایشگر ان به آسانی با این ناچ ترکیب می‌شود، که باعث نامحسوس و نامرئی شدن آن می‌شود.
اپل جزیره دینامیک را «یک راه جدید هیجان‌انگیز برای تجربه کردن آیفون» توصیف کرده است. این بدان خاطر است که علاوه بر ویژگی شیفت دینامیک شکل با آلرت‌ها، نوتیفیکیشن‌ها و اجرای فایل‌های رسانه‌ای، در این جزیره تاگل‌های دسترسی سریع به فایل‌های رسانه‌ای، لوازم جانبی متصل‌شده، و هات‌اسپات‌های موبایل گنجانده شده‌اند.
به این ترتیب کاربر قادر خواهد بود تا، با لمس آیکون‌های ریز واقع در جزیره دینامیک و بدون نیاز به باز کردن اپ در حالت تمام‌صفحه، به آسانی به این اپ‌ها سوئیج کند یا با یا با قابلیت‌ها تعامل کند. که از اینرو می‌توان جزیره دینامیک را جیزی شبیه به Touch Bar در مک‌بوک پرو، که اکنون دیگر موجود نیست، مقایسه کرد.
منبع : ایتنا