پیش‌بینی‌ها درباره تغییرات ظاهری آیفون‌های آینده
پیش‌بینی‌ها درباره تغییرات ظاهری آیفون‌های آینده

آیفون X برای اولین بار با بزرگ تر کردن صفحه نمایشگر خود یک تغییر عمده در طراحی اپل را نشان داد، بر اساس تغییرات انجام گرفته در این گوشی، دکمه خانه (Home) و قسمت اعظم قاب بالایی حذف شدند و قابلیت کشیده‌تر کردن عمودی صفحه نمایش به آن اضافه شده بود. این نشان‌دهنده پایان نمایشگرهای قدیمی ۱۶:۹ بود و ۱۹.۵..

ست نیوز
پیش‌بینی‌ها درباره تغییرات ظاهری آیفون‌های آینده
آیفون X برای اولین بار با بزرگ تر کردن صفحه نمایشگر خود یک تغییر عمده در طراحی اپل را نشان داد، بر اساس تغییرات انجام گرفته در این گوشی، دکمه خانه (Home) و قسمت اعظم قاب بالایی حذف شدند و قابلیت کشیده‌تر کردن عمودی صفحه نمایش به آن اضافه شده بود. این نشان‌دهنده پایان نمایشگرهای قدیمی ۱۶:۹ بود و ۱۹.۵:۹ به عدد ارجح تبدیل شد. سری فعلی آیفون ۱۴ همچنان از این نسبت تصویر استفاده می کند و آیفون ۱۵ نیز همینطور. با این حال، امکان دارد اندازه نمایشگر سری بعدی گوشی‌های آیفون تغییر کند.
به گزارش ایتنا از همشهری آنلاین، به گفته یکی از کارشناسان به نام «راس یانگ»، آیفون ۱۶ پرو و ​​۱۶ پرو مکس صفحه نمایشگرهای خود را با نسبت تصویر بلندتری تغییر خواهند داد، اگرچه مشخص نیست که چقدر (احتمالا ۲۰:۹ یا ۲۰.۵:۹). قطرهای این گوشی‌ها نیز از ۶.۱ و ۶.۷ اینچ به ۶.۲ و ۶.۸ اینچ افزایش خواهند یافت.
توجه داشته باشید که ما در اینجا فقط در مورد مدل های Pro صحبت می کنیم، جفت وانیلی ارتقاء خود را طی چند سال با افزودن یک «جزیره دینامیکی» در سال جاری، افزایش نرخ به‌روزرسانی به ۱۲۰ هرتز در سال ۲۰۲۵ و احتمالا افزودن یک نسبت تصویر جدید، طی چند سال و به تدریج دنبال خواهد کرد.
بر اساس پیش‌بینی‌های یانگ، پس از سری ۱۶، آیفون ۱۷ پرو و ​​۱۷ پرو مکس طراحی جزیره دینامیک فعلی را با انتقال دادن Face ID به زیر صفحه نمایشگر و نگه داشتن یک سوراخ کوچک برای دوربین سلفی، به روز خواهند کرد. این کار مقداری از حجم عمودی صفحه نمایشگر گوشی را آزاد می‌کند، اگرچه دسترسی به جزیره دینامیکی را سخت تر می‌کند.منبع :ایتنا