هک شبکه تلفن همراه و ارسال اخطار جعلی زلزله
هک شبکه تلفن همراه و ارسال اخطار جعلی زلزله

دقایقی پیش پیامی برای برخی از شهروندان ارسال شد که به نظر می‌رسد از سوی گوگل و تحت سیستم عامل تلفن‌های همراه ارسال شده باشد. این پیام که با عنوان اخطار زلزله بر روی گوشی تلفن همراه برخی از شهروندان ظاهر شده بود، دارای چنین محتوایی بود: هشدار زلزله؛ آرام باشید و به پناهگاهی در اطراف بروید»
رئیس سازما..

ست نیوز
هک شبکه تلفن همراه و ارسال اخطار جعلی زلزله دقایقی پیش پیامی برای برخی از شهروندان ارسال شد که به نظر می‌رسد از سوی گوگل و تحت سیستم عامل تلفن‌های همراه ارسال شده باشد. این پیام که با عنوان اخطار زلزله بر روی گوشی تلفن همراه برخی از شهروندان ظاهر شده بود، دارای چنین محتوایی بود: هشدار زلزله؛ آرام باشید و به پناهگاهی در اطراف بروید»
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز اعلام کرد شهروندان نباید نگران این پیام باشند. درخواست من از شهروندان این است که بابت دریافت این پیام دچار نگرانی و ترس نشده و خونسردی خود را حفظ کنند. تاکید می‌کنم که اساسا امکان اینکه بتوان زلزله را از چند ساعت قبل از وقوع پیش‌بینی کرد وجود ندارد واز این رو کاملا واضح است که این پیام جعلی است.»
هک شبکه تلفن همراه و ارسال اخطار جعلی زلزله
شبکه خبر صدا و سیما در زیرنویسی مدعی نوشت: در پی هک شبکه تلفن همراه پیامی مبنی بر هشدار زلزله به شهروندان مخابره شده است، این پیام جعلی است از منزل خود خارج نشوید.
photo 2022 12 07 12 41 06(1)
همراه اول نیز در پیامی از جعلی بودن این اخطار خبر داد.منبع :ایتنا