قیمت ۱۲۹۹ دلاری برای گران‌ترین مدل آیفون اپل در سال ۲۰۲۳
قیمت ۱۲۹۹ دلاری برای گران‌ترین مدل آیفون اپل در سال ۲۰۲۳

با اینکه هنوز نزدیک به یک سال تا عرضه نسل بعدی آیفون اپل – سری آیفون ۱۵ – باقی مانده است، اما این موضوع مانع از آن نشده است که تحلیلگران و افشاگران درباره تغییراتی که اپل ممکن است در این دستگاه‌ها ایجاد کند گمانه‌زنی کنند.
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، وبسایت HowToiSolve در مطلبی اختصاصی به ا..

ست نیوز
قیمت 1299 دلاری برای گران‌ترین مدل آیفون اپل در سال 2023 با اینکه هنوز نزدیک به یک سال تا عرضه نسل بعدی آیفون اپل – سری آیفون ۱۵ – باقی مانده است، اما این موضوع مانع از آن نشده است که تحلیلگران و افشاگران درباره تغییراتی که اپل ممکن است در این دستگاه‌ها ایجاد کند گمانه‌زنی کنند.
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، وبسایت HowToiSolve در مطلبی اختصاصی به اولین چیزی که درباره سری آیفون ۱۵ پرداخته این است که احتمالاٌ اپل بالاترین دستگاه این سری را iPhone 15 Ultra بنامد و برچسب Pro Max را حذف کند. و در عین حال مدعیست که اپل به مدل آیفون ۱۵ پرو ادامه خواهد داد. جالب اینجاست که این اولین بار نیست که کسی در مورد استراتژی تغییر نام اپل برای سال ۲۰۲۳ حدس و گمان می‌زند. مارک گورمن، تحلیلگر مشهور، چند ماه پیش این تغییر را حدس زده بود.
اما آنچه در این شایعه تازگی دارد احتمال افزایش قیمت پایه گران‌ترین مدل آیفون برای سال ۲۰۲۳ توسط اپل است. در حال حاضر، قیمت آیفون ۱۴ پرو مکس آنلاک‌شده از ۱۰۹۹ دلار شروع می‌شود. افشاکننده این خبر انتظار دارد این رقم در سال آینده ۲۰۰ دلار افزایش یابد و در نتیجه آیفون ۱۵ اولترا با قیمت ۱۲۹۹ دلار به فروش برسد.

علاوه بر قیمت احتمالی، او حدس زد که نسخه اولترا آیفون ۱۵ می‌تواند دارای دوربین‌های جلوی دوگانه باشد و این گوشی تنها در یک مدل تک رنگ عرضه شود. افزایش قیمت آن همچنین به دلیل افزایش فضای ذخیره‌سازی آن است، به طوری که نوع پایه این گوشی دارای ۲۵۶ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی است. او همچنین در مورد احتمال ساخت این دستگاه از فلز تیتانیوم صحبت به میان آورده است که می‌تواند دستگاه را بسیار سبک تر از مدل‌های فعلی پرو مکس کند.
با این که اینها هنوز گمانه‌زنی‌های تاییدنشده‌ای به شمار می‌روند، اما ادعاهای مطرح شده جدید با توجه به اینکه اپل از زمان عرضه آیفون X در سال ۲۰۱۷ تاکنون قیمت آیفون‌ها را خیلی تغییر نداده است قابل توجه خواهد بود.
منبع :ایتنا