سیستم عامل XrOS اپل برای هدست واقعیت ترکیبی
سیستم عامل XrOS اپل برای هدست واقعیت ترکیبی

شرکت اپل به صورت داخلی اقدام برای تغییر دادن بخشی از ساختار هدست واقعیت ترکیبی خود رفته است و این تغییرات را در سمت نرم‌افزار و بر روی نام سیستم عامل اعمال کرده است.
به گزارش ایتنا و به نقل از engadget، پیش از این قرار بود تا سیستم عامل هدست واقعیت ترکیبی این شرکت با نام RealityOS شناخته شود ولی سرا..

ست نیوز
سیستم عامل XrOS اپل برای هدست واقعیت ترکیبی شرکت اپل به صورت داخلی اقدام برای تغییر دادن بخشی از ساختار هدست واقعیت ترکیبی خود رفته است و این تغییرات را در سمت نرم‌افزار و بر روی نام سیستم عامل اعمال کرده است.
به گزارش ایتنا و به نقل از engadget، پیش از این قرار بود تا سیستم عامل هدست واقعیت ترکیبی این شرکت با نام RealityOS شناخته شود ولی سرانجام اپل این نام را به صورت غیر رسمی به سیستم عامل XrOS تغییر داده است.
بر اساس اطلاعات منتشر شده از مارک گارمن که در بلومبرگ مشغول به فعالیت است، اپل احساس می‌کند که این نام می‌تواند بهتر به ارائه قابلیت‌های این سیستم عامل کمک کند.
در حقیقت بخش XR به معنای Extended reality بوده و نشان دهنده آن است که این شرکت قرار است تا ترکیبی از دو بخش واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را به صورت همزمان به کاربران خود ارائه کند.
mid
علوه بر این تغییر نام، این شرکت اقدام به ثبت نام تجاری برای سیستم عامل XrOS کرده است تا بتواند در آمریکا و سایر کشورها مالکیت این نامرا برعهده داشته باشد.
در ابتدای سال جاری میلادی بود که مدیر محصول شرکت VOX media با نام پارکر اورتولانی اقدام به ثبت نام تجاری RealityOS برای خودش کرده بود و در همین راستا نیز نام‌هایی مانند Reality One و Reality Pro و Reality processor نیز به سرعت اشغال شده بودند.
این تغییر نام اخیر نشان دهنده ایناست که اپل قصد دارد تا جایگاه خود را در سطح واقعیت مجازی و واقعیت افزوده مستحکم‌تر از قبل کند. همچنین گارمن معتقد است که اپل برنامه‌هایی برای رونمایی از این هدست و سیستم عامل اختصاصی آن را داشته و قصد دارد تا این موارد را در سال‌ آینده در کنار تعدادی از نرم‌افزارها به صورت همزمان به کاربران معرفی کند.
گزارش‌های قبلی نشان داده بودند که این دستگاه قرار است تا نسخه‌های مجازی از نرم‌افزارهای اپل مانند پیام‌رسان، فیس تایم و نقشه اپل را به کاربران ارائه کنند. از دیگر نکات جالب قابل اشاره نیز می‌توان به این موضوع اشاره کرد که اخیرا شرکت اپل اقدام به درج آگهی جذب نیروهای متخصص واقعیت ترکیبی سه بعدی کرده است که می‌تواند مستقیما این شرکت را وارد رقابت با سیستم متاورس شرکت فیس بوک کند.منبع :ایتنا