سنسور Face ID اپل در آیفون ۱۷ پرو سرانجام مخفی خواهد شد
سنسور Face ID اپل در آیفون ۱۷ پرو سرانجام مخفی خواهد شد

مدت‌هاست که کاربران اسمارتفون‌ها با هیجان به پتانسیل فناوری «دوربین زیر نمایشگر» برای خلاص شدن از شر بریدگی‌ و سوراخ روی نمایشگر امید بسته‌اند.
در همین راستاست که برخی از شرکت‌ها به سرعت از این فناوری جدید نمایشگر و دوربین استفاده کرده‌اند که برای تلفن هوشمند این امکان را فراهم می‌آورد که ویژگی‌های ..

ست نیوز
سنسور Face ID اپل در آیفون 17 پرو سرانجام مخفی خواهد شد مدت‌هاست که کاربران اسمارتفون‌ها با هیجان به پتانسیل فناوری «دوربین زیر نمایشگر» برای خلاص شدن از شر بریدگی‌ و سوراخ روی نمایشگر امید بسته‌اند.
در همین راستاست که برخی از شرکت‌ها به سرعت از این فناوری جدید نمایشگر و دوربین استفاده کرده‌اند که برای تلفن هوشمند این امکان را فراهم می‌آورد که ویژگی‌های اپتیکال خود را حفظ کند، بدون اینکه از کل صفحه نمایش چیزی برباید.
به گزارش ایتنا به نقل از اسلش‌گیر، قابل توجه‌ترین این دوربین‌های زیر نمایشگر را سامسونگ در گلکسی زد فولد ۳ (و نسخه‌های بعد از آن) به کار گرفته است.
با اینکه این فناوری از نظر تئوری شگفت‌انگیز است، اما در عمل با نقاط ضعفی همراه بوده است، از جمله اینکه این دوربین‌ها می‌توانند پتانسیل کلی سنسور را به شدت کاهش دهند. بررسی‌کنندگان گوشی‌های هوشمند از کاهش قابل توجه جزئیات در مقایسه با دوربین‌های بدون مانع ابراز تاسف کرده‌اند. همچنین با وجود یکدست شدن ظاهری صفحه نمایشگر، اما هنوز هم می‌توانید تفاوت جزئی کیفیت را در ناحیه‌ای اط صفحه نمایش که دوربین در آن قرار دارد متوجه شوید.
به همین دلیل تعجب‌آور نیست که اپل در این حوزه شتاب به خرج نداده و هنوز محصول خود را رو نکرده است.
این غول رایانشی کالیفرنیایی طبق معمول اولویت خود را به جای اولین بودن بر «بهترین انجام کار» متمرکز کرده است، بنابراین برای اجرای این فناوری عجله‌ای نکرده است.
در مورد آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس، طراحان اپل فکر می‌کردند که بهترین کار این است که بریدگی ناخوشایند آیفون را با یک «جزیره پویا» مبتنی بر نرم‌افزار جایگزین کنند که به طور هوشمندانه یک سنسور دوربین به وضوح قابل مشاهده را با یک مرکز کنترل تعاملی می‌پوشاند.
اما اکنون اپل احتمالاً ترجیح می‌دهد این نقیصه را به طور کامل کنار بگذارد. طبق گزارش‌ها، این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای این هدف است، اما طبق آخرین شایعات، ممکن است بیشتر از آنچه در ابتدا پیش‌بینی شده بود منتظر بمانیم.
Apple Face ID Sensor
شاید باید تا آیفون ۱۷ منتظر باشیم
شاید تصور اینکه از حالا به بررسی بررسی ویژگی‌های آیفون ۱۷ بپردازیم خیلی عجیب به نظر می‌رسد. اما راس یانگ، تحلیلگری که شرکتش به آنالیز و گزارش تحولات در زنجیره تامین می‌پردازد، در توئیتر خود نقشه‌راهی را منتشر کرده است که پیش‌بینی‌هایش در زمینه پیشرفت‌های صفحه نمایش اپل را توضیح می‌دهد.
علاوه بر انتظارات مبنی بر اینکه نمایشگر اولد ۱۲۰ هرتزی اپل را در تمامی مدل‌های آیفون ۱۷ شاهد خواهیم بود، به نظر می‌رسد که تا پیش از آیفون ۱۷ شاهد حفظ طراحی «قرص‌مانند» جزیره پویا در مدل‌های پرو خواهیم بود. اما با عرضه این مدل هفدهم. اپل بالاخره سنسورهای Face ID خود را زیر نمایشگر قرار می‌دهد.
و سرانجام گفته می‌شود که در آیفون ۱۹ در سال ۲۰۲۷ بالاخره دوربین قابل رویت در همه مدل‌های آیفون پرو و استاندارد حذف خواهد شد.
منبع :ایتنا