سارقان ۱۲۰هزار بیت‌کوین به جرم خود اعتراف کردند
سارقان ۱۲۰هزار بیت‌کوین به جرم خود اعتراف کردند

زوجی که در فوریه سال ۲۰۲۲ به جرم سرقت رمزارز و پول‌شویی بازداشت شده بودند، روز پنجشنبه ۳ اوت به جرم خود اعتراف کردند. ایلیا لیختنشتاین ۳۵ ساله، عملیات سرقت خود را از سال ۲۰۱۶ از طریق هک کردن صرافی رمز ارز «بیتفینکس» آغاز کرده بود. به این صورت که در هر تراکنش، مقداری رمزارز به کیف پول مجازی او منتقل ..

ست نیوز
سارقان ۱۲۰هزار بیت‌کوین به جرم خود اعتراف کردند
زوجی که در فوریه سال ۲۰۲۲ به جرم سرقت رمزارز و پول‌شویی بازداشت شده بودند، روز پنجشنبه ۳ اوت به جرم خود اعتراف کردند. ایلیا لیختنشتاین ۳۵ ساله، عملیات سرقت خود را از سال ۲۰۱۶ از طریق هک کردن صرافی رمز ارز «بیتفینکس» آغاز کرده بود. به این صورت که در هر تراکنش، مقداری رمزارز به کیف پول مجازی او منتقل می‌شد. هدر مورگان، همسر ۳۳ ساله او نیز در عملیات پول‌شویی به او کمک می‌کرد.
این زوج که به «بانی و کلاید بیت‌کوینی» و «تمساح وال‌استریت» مشهور شده‌اند، در مجموع توانستند ۱۲۰هزار بیت‌کوین سرقت کنند.
ارزش رمز ارزی که این دو نفر سرقت کردند در زمان سرقت حدود ۷۱ میلیون دلار بود اما با افزایش ارزش بیت‌کوین، این مقدار به ۴.۵ میلیارد دلار رسید.
دادگستری آمریکا، این پرونده را «بزرگ‌ترین توقیف اموال تاریخ» توصیف کرده است. در زمان بازداشت، دادگستری توانست ۳.۶ میلیارد دلار از اموال این زوج را توقیف کند. آن‌ها در ادامه توانستند ۴۷۵میلیون دلار دیگر نیز کشف کنند و زوج خلاف‌کار در دادگاه قبول کرده‌اند که ۷۲ میلیون دلار دیگر پس بدهند.
منبع: ایندیپندنتمنبع :ایتنا