دکمه پایان تماس آیفون به زودی جابه‌جا می‌شود
دکمه پایان تماس آیفون به زودی جابه‌جا می‌شود

دکمه قرمز پایان تماس اپل قرار است با به‌روزرسانی‌های بعدی آی‌او‌اس ۱۷ (iOS 17) در برنامه تلفن کمی تغییر کند. دکمه «پایان تماس» در آیفون در حال حاضر به‌طور برجسته و دور از سایر گزینه‌های تماس، در موقعیت مرکزی پایین صفحه قرار دارد. اما با آی‌او‌اس ۱۷ که به‌طور رسمی پاییز امسال به‌روز‌رسانی می‌شود، این..

ست نیوز
دکمه پایان تماس آیفون به زودی جابه‌جا می‌شود
دکمه قرمز پایان تماس اپل قرار است با به‌روزرسانی‌های بعدی آی‌او‌اس ۱۷ (iOS 17) در برنامه تلفن کمی تغییر کند. دکمه «پایان تماس» در آیفون در حال حاضر به‌طور برجسته و دور از سایر گزینه‌های تماس، در موقعیت مرکزی پایین صفحه قرار دارد. اما با آی‌او‌اس ۱۷ که به‌طور رسمی پاییز امسال به‌روز‌رسانی می‌شود، این دکمه قرمز به سمت راست حرکت می‌کند.
به گزارش ایتنا و به نقل از ایندیپندنت، تصاویری از نسخه‌های بتای آی‌او‌اس ۱۷ که این هفته در چند رسانه خبری به اشتراک گذاشته شد، تغییرات کوچکی را در این به‌روزرسانی نشان می‌دهد. فراتر از دکمه پایان، تغییرات بیشتری در قرار گرفتن سایر ویژگی‌های تماس که در نسخه‌های قبلی آی‌او‌اس دیده شده است وجود دارد. برای مثال، جای دکمه‌های «میوت» (حالتی که مخاطب نمی‌تواند صدای کاربر آیفون را بشنود) و «اسپیکر» (بلندگو) با هم عوض شده‌اند و به نظر می‌رسد ویژگی که امکان جستجوی مخاطبان را می‌دهد، با گزینه افزودن تماس ادغام شده است.
این تغییرات پیش از این واکنش‌هایی در رسانه‌های اجتماعی داشته است، جایی که برخی پیش‌بینی می‌کنند کاربران بر اساس سال‌ها عادت استفاده از این دکمه‌ها در مکانی ثابت، دچار اشتباه خواهند شد. پس ممکن است که هماهنگ شدن با شرایط جدید، کمی طول بکشد.
iphone 19
مشخص نیست که آیا عملکرد تماس، قبل از عرضه رسمی آی‌او‌اس ۱۷ بیشتر تغییر می‌کند یا خیر. همانطور که اپل در وب‌سایت خود اشاره می‌کند، برنامه بتا در این شرکت به برخی از کاربران اپل اجازه می‌دهد نرم‌افزار را قبل از انتشار آزمایش کنند. بازخورد شرکت‌کنندگان به اپل کمک می‌کند تا مشکلات را شناسایی کند و برنامه‌های نرم‌افزاری را قبل از عرضه تجاری بهبود بخشد.
فراتر از تغییرات احتمالی برای تماس، آی‌او‌اس ۱۷ مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید را برای مشتریان اپل به همراه دارد. به گزارش آسوشیتدپرس این تغییرات می‌تواند بهتر شدن تصحیح خودکار متن، اضافه شدن یک برنامه جدید ژورنال و ارسال پیام صوتی زنده با قابلیت دریافت هم‌زمان و پاسخ به آن باشد.منبع :ایتنا