درآمدزایی توییتر از طریق نام‌ کاربری‌های جذاب
درآمدزایی توییتر از طریق نام‌ کاربری‌های جذاب

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش کرد توییتر در حال بررسی فروش نامهای کاربری به عنوان منبع جدید درآمدزایی است تا به کسب و کار این شرکت که تحت مالکیت ایلان ماسک قرار دارد، جان دوباره ببخشد. به گفته منابع آگاه، کارمندان توییتر دستکم از دسامبر در حال صحبت درباره فروش نامهای کاربری برای ا..

ست نیوز
درآمدزایی توییتر از طریق نام‌ کاربری‌های جذاب
روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش کرد توییتر در حال بررسی فروش نامهای کاربری به عنوان منبع جدید درآمدزایی است تا به کسب و کار این شرکت که تحت مالکیت ایلان ماسک قرار دارد، جان دوباره ببخشد. به گفته منابع آگاه، کارمندان توییتر دستکم از دسامبر در حال صحبت درباره فروش نامهای کاربری برای این سرویس بوده اند. مهندسان توییتر درباره برگزاری مزایده های آنلاینی که در آن افراد می توانند برای خرید نامهای کاربری که شامل واژه ها، اعداد یا مجموعه ای از کاراکترهایی است که پس از علامت @ قرار می گیرند درخواست کنند به عنوان مثال نام کاربری ایلان ماسک @elonmusk است.
به گزارش ایتنا از ایسنا، هنوز معلوم نیست که آیا این پروژه پیش خواهد رفت و آیا این برنامه شامل همه نامهای کاربری یا تنها بخشی از نامهای کاربری خواهد بود. اما ایلان ماسک ماه گذشته اعلام کرد که می خواهد حسابهای کاربری غیرفعال در توییتر را حذف کرده و حداکثر ۱.۵ میلیارد نام کاربری را آزاد کند.
تنها بعضی از نامهای کاربری مانند نامهای افراد معروف، برندها و نامهای محبوب ممکن است ارزش داشته باشند. این شرکت شبکه اجتماعی از زمانی که در قراردادی به ارزش ۴۴ میلیارد دلار در اکتبر گذشته توسط ایلان ماسک خریداری شد، شاهد اغتشاش و بی نظمی فراوانی در مدیریت این پلتفرم بوده است. با توجه قیمت بالای این قرارداد، ایلان ماسک برای اینکه خریدش را موفق کند، تحت فشار قرار دارد.
ایلان ماسک از آن زمان هزینه‌ها در توییتر را کاهش داده و به اخراج دسته جمعی کارمندان، کاهش هزینه های دیگر و توقف پرداخت به فروشندگان مبادرت کرده و همزمان تلاش کرده است منابع درآمد جدیدی برای درآمدزایی پیدا کند زیرا توییتر از زمان مالکیت او، شاهد افت شدید در آمده تبلیغاتی بوده است.
مالک میلیاردر توییتر یک برنامه اشتراک تغییر یافته را معرفی کرد تا کاربران بتوانند برای دریافت علامت احراز هویت، پول پرداخت کنند و این شرکت اسنادی را نزد وزارت خزانه داری برای پردازش این پرداخت‌ها تنظیم کرده است. ایلان ماسک اظهار کرده است قصد دارد یک اپلیکیشن همه منظوره بسازد که مشابه اپلیکیشن ویچت چین خواهد بود که بیش از یک میلیارد کاربر، از آن برای یافتن اخبار، تماس با دوستان، انجام پرداختها و سفارش غذا استفاده می کنند.
نامهای کاربری منحصر می تواند سودمند باشند. این نام ها اغلب در نخستین روزهای تولد پلتفرمهای شبکه اجتماعی ثبت شدند و بعضی از افراد و برند ها تمایل دارند برای دریافت آنها هزاران دلار پرداخت کند. بازارهای سیاهی نیز شکل گرفته که در آن افراد می توانند نامهای کاربری منحصر را که معمولا یک واژه کوتاه یا عدد کوتاه بوده و توسط مالکشان رها شده اند را خریداری کنند. توییتر و ایلان ماسک در این باره اظهار نظر نکردند و مقررات توییتر، خرید و فروش نامهای کاربری خاص را ممنوع کرده است. این تجارت پیش از این هکرها را به خود جلب کرده بود و در سال ۲۰۲۱، یک نوجوان ۱۷ ساله اهل فلوریدا پس از اینکه توییتر را هک کرد تا نامهای کاربری جذاب را بفروشد، دستگیر شد. اپلیکیشن پیام رسان تلگرام در اکتبر اعلام کرد که به افراد اجازه می‌دهد نامهای کاربری خاص خود را بفروشند.
ایلان ماسک چند روز پس از خرید توییتر در اکتبر اعلام کرد قاطعانه به دنبال پاکسازی حسابهایی است که به مدت یک سال غیر فعال بودند و بعضی از آنها نامهای کاربری پرتقاضایی دارند. او در دسامبر اعلام کرد توییتر نامهای کاربری که مشخص است مربوط به حسابهای حذف شده ای هستند که سالهاست هیچ توییتی ارسال نکرده و ورودی به آنها صورت نگرفته است را آزاد خواهد کرد.
این برنامه نگرانی کاربرانی را برانگیخت که می ترسند توییتر حسابهای افرادی که در گذشته اند و صفحه توییتر آنها برای گرامیداشت یادشان استفاده می شود را حذف کند. تا ژوئیه که این شرکت برای آخرین بار آمار مالی خود را منتشر کرد، توییتر حدود ۲۳۸ میلیون کاربر فعال روزانه داشت که تبلیغات را مشاهده می کردند.
توییتر به اخراج کارمندانش ادامه می‌دهد. ایلان ماسک تعداد کارمندان توییتر را حدود ۷۵ درصد در مقایسه با ۷۵۰۰ کارمندی که پیش از قرارداد خرید وجود داشتند، کاهش داده است. هفته گذشته اخراجی‌های جدیدی صورت گرفت که در جریان آن، ده‌ها کارمند از جمله مهندسان بخش تبلیغات و اعضای تیم اعتماد و ایمنی اخراج شدند.
بر اساس گزارش نیویورک تایمز، ایلان ماسک که همچنین مدیر عامل شرکت خودروسازی برقی تسلا است، هفته جاری با ارسال ایمیلی به کارمندان توییتر اعلام کرد پس از اتمام کارهایش در تسلا، برای دیدار حضوری فرصت دارد و به آنها یادآوری کرد که همه طراحیهای محصول و تغییرات مهندسی هر چند که جزئی باشند، باید مورد موافقت و تایید او قرار گیرند.منبع :ایتنا