خانه‌های هوشمند در نمایشگاه ایفا ۲۰۲۳ + ویدئو
خانه‌های هوشمند در نمایشگاه ایفا ۲۰۲۳ + ویدئو

نمایشگاه ایفا IFA در برلین، بزرگترین نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی در سطح اروپا است.
به گزارش ایتنا و به نقل از یورونیوز، ایفا در سال ۲۰۲۳ میزبان تولیدکنندگانی است که بیش از هرچیز موضوع «مصرف» را هدف اصلی خود قرار داده‌اند. آنها با محصولاتی به این نمایشگاه آمده‌اند که به مراتب از نمونه‌های موجود د..

ست نیوز
خانه‌های هوشمند در نمایشگاه ایفا 2023 + ویدئو
نمایشگاه ایفا IFA در برلین، بزرگترین نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی در سطح اروپا است.
به گزارش ایتنا و به نقل از یورونیوز، ایفا در سال ۲۰۲۳ میزبان تولیدکنندگانی است که بیش از هرچیز موضوع «مصرف» را هدف اصلی خود قرار داده‌اند. آنها با محصولاتی به این نمایشگاه آمده‌اند که به مراتب از نمونه‌های موجود در بازار انرژی کمتری مصرف می‌کنند.
اینجا بهشت گیمرهاست. صفحه نمایش خمیده سامسونگ به افرادی که روی صندلی مشغول بازی کامپیوتری هستند امکان می‌دهد تا تجربه‌متفاوت‌تری از پیش داشته باشند.
برند سامسونگ، محصول کره جنوبی به مدت ۱۷ سال متوالی به عنوان برند پرفروش تلویزیون در جهان درخشیده است. سامسونگ حالا در پایتخت آلمان از بزرگترین صفحه نمایش خود رونمایی کرده است؛ یک صفحه نمایش ۹۸ اینچی عظیم با جدیدترین فناوری کی‌۸ و کیو ال‌ای‌دی.

تلویزیون بزرگ ۹۸ اینچی

بنجامین براون، مدیر ارشد بازاریابی این شرکت در اروپا می‌گوید: «این همان چیزی است که مشتریان ما دنبال آن هستند. آنچه دریافتیم این است که مردم حتی پس از این همه سال در خانه بودن، باز هم زمان بیشتری را در خانه سپری می‌کنند. بنابراین ما روی مساله سرگرمی تمرکز کردیم. امروز ما یک تلویزیون بزرگ ۹۸ اینچی را به بازار معرفی می‌کنیم چرا که مرد مدام دنبال صفحه نمایش‌های بزرگتر هستند و تلویزیون‌های عظیم‌تر.»
750x422 cmsv2 529a7d23 3189 5e9e a481 a898291dfd78 7863428
یک صفحه نمایش ۹۰ اینچی عظیم با جدیدترین فناوری
او ادامه می‌دهد: «در عین حال ۷۱ درصد مردم به دنبال راهی برای کاهش انرژی مصرفی خانه خود هستند. بنابراین ما از هوش مصنوعی در همه ماشین‌هایمان بهره می‌بریم تا به مردم کمک کنیم هزینه‌های مصرف انرژی خود را کاهش دهند.»
او به آمار دیگری نیز اشاره دارد. اینکه بر اساس یافته‌های این شرکت «۶۶ مردم امروزه می‌خواهند همه دستگاه‌هایشان به یکدیگر متصل باشد.»

با نگاهی به موبایلتان ببینید در یخچال چه دارید و چه می‌خواهید؟

او درباره نمونه‌های مختلف این امکان توضیح می‌دهد: «برای نمونه ماشین لباسشویی شما آماده کار است، یک پیام کوتاه روی ساعت خود دریافت می‌کنید. یا اگر بیرون خانه هستید و کسی زنگ در را می‌زند شما می‌توانید در را از روی موبایلتان باز کنید.
750x422 cmsv2 4b60a2e2 c229 5a94 9395 1145151999c9 7863428
ماشین‌لباسشویی را از روی ساعت‌تان تنظیم کنید
یا اگر بیرون خانه مشغول خرید هستید و نمی‌دانید در یخچالتان چه دارید، ما یک دوربین داخل یخچال سامسونگ قرار می‌دهیم تا بتوانید هرآنچه در یخچال دارید را در تلفن خود ببینید تا اینکه خرید درستی داشته باشید.»

اجاق گازهایی با قابلیت تمیز شدن آسان که هیچوقت خش بر نمی‌دارند

در این نمایشگاه همچنین از گازهای روی میزی مقاوم و مجهز به فناوری روز رونمایی شده است.
مایکل گایزلر، مدیر کل آلمان و اتریش شرکت سوئدی الکترولوکس، هنگام رونمایی از این محصول می‌گوید که این یک «انقلاب واقعی در شیشه سرامیک» است.
750x422 cmsv2 7102f4d7 7955 5189 8d3c 2ffbc3e78cc1 7863428
گازهایی که هیچوقت خش بر نمی‌دارند
به گفته او «این گاز دارای سطح ضد خش است و تا چهار برابر کمتر از مدل معمولی در آن خط و خش ایجاد می‌شود. همچنین تمیز کردن آن در مقایسه با اجاق‌های معمولی دو برابر آسان‌تر است.»
اینها وسایلی هستند که انرژی و آب کمتری نسبت به محصولات مشابه مصرف می‌کنند.
آقای گایزلر درباره قابلیت‌های ماشین لباسشویی شرکت الکترولوکس نیز می‌گوید: «این محصول ۳۰ درصد کمتر از بهترین ماشین لباسشوییدارای برچسبA موجود در بازار، در مصرف انرژی صرفه جویی می‌کند.»
بنابر اعلام این شرکت «این ماشین لباسشویی ۶۰ درصد کمتر از یک ماشین لباسشویی معمولی آب مصرف می‌کند.»

بیش از ۷۰٪ مصرف‌کنندگان مایلند از لوازم برقی کم‌مصرف استفاده کنند

کریس برام، مدیر عامل بخش اروپای شرکت الکترولوکس می‌گوید: «آنچه ما مشغول انجام آن هستیم در واقع پاسخ به نیاز مصرف‌کننده است. آمار نشان از آن دارد که بیش از ۷۰٪ مصرف‌کنندگان مایلند از لوازم برقی کم‌مصرف استفاده کنند.»
750x422 cmsv2 d4513727 cf98 5837 84c2 d0b3beabfcfc 7863428
ماشین لباسشویی ۶۰ درصد کمتر از یک ماشین لباسشویی معمولی آب مصرف می‌کند
خانه‌ها و آشپزخانه‌های آینده میدان رقابت تولیدکنندگان لوازم برقی خواهد بود. کاهش مصرف انرژی با توجه به بالا رفتن قیمت آن در سطح اروپا، چالش اصلی پیش روی تولیدکنندگان است.
ویدئومنبع :ایتنا