تعلل توییتر در پرداخت هزینه قرارداد خدمات ابری گوگل
تعلل توییتر در پرداخت هزینه قرارداد خدمات ابری گوگل

آیا توییتر به سمت بی‌ثباتی بیشتر می‌رود؟
شرکت توییتر از پرداخت مبلغ مربوط به خدمات ابری گوگل خودداری می‌کند.
به گزارش ایتنا در سال ۲۰۱۸، این شرکت قراردادی به ارزش یک میلیارد دلار با گوگل امضا کرد تا برخی از خدمات خود را به سرورهای ابری گوگل بسپارد. اما اکنون پلتفرمر گزارش می‌دهد که در آستانه فرارسید..

ست نیوز
تعلل توییتر در پرداخت هزینه قرارداد خدمات ابری گوگل آیا توییتر به سمت بی‌ثباتی بیشتر می‌رود؟
شرکت توییتر از پرداخت مبلغ مربوط به خدمات ابری گوگل خودداری می‌کند.
به گزارش ایتنا در سال ۲۰۱۸، این شرکت قراردادی به ارزش یک میلیارد دلار با گوگل امضا کرد تا برخی از خدمات خود را به سرورهای ابری گوگل بسپارد. اما اکنون پلتفرمر گزارش می‌دهد که در آستانه فرارسیدن موعد تمدید قرارداد، توییتر از پرداخت مبلغ موردنظر امتناع می‌کند.
هر چند مطابق اخبار، به نظر می‌رسد این شرکت در صدد است پیش از تاریخ تمدید در ۳۰ ژوئن، بسیاری از سرویس‌های خود را از زیرساخت‌های گوگل خارج کند، اما ظاهرا تلاش‌هایش چندان موفق نیست و در برنامه‌ریزی‌‌های خود دچار تاخیر شده است، و نیز برخی از ابزارها، از جمله Smyte (پلتفرمی که توییتر در سال ۲۰۱۸ برای تقویت قابلیت‌های تعدیل خود خریداری کرد) در معرض خطر خاموشی قرار گرفته‌اند.
به نظر کارشناسان چنانچه توییتر قادر نباشد سیستم خود را تا پیش از پایان ماه به سرورهای مورد نظرش منتقل کند، خاموشی این پلتفرم به شدت بر توانایی توییتر در مبارزه با هرزنامه و موارد سوءاستفاده جنسی از کودکان(CSAM) تأثیر منفی خواهد گذاشت.
گفتنی است اخیرا این سیستم، نشانه‌های از عدم پایداری و اختلال را بروز داده بود. مدتی پیش ایلان ماسک با نگرانی از تیم ایمنی در خصوص یک جعل هویت در توییتر برای انجام یک کلاهبرداری رمزنگاری پرسید که در آن، سیستم Smyte قادر به پیگیری و مقابله با این جعل هویت برای انجام یک کلاهبرداری رمزنگاری نشده بود؛ پاسخ تیم امنیتی بر نگرانی افزود: «این سیستم به مدت یک هفته ناپایدار بوده و دست کم یک بار در روز از کار می‌افتد.»
از دید کارشناسان، بی‌ثباتی پلتفرم یکی از ویژگی‌های بارز توییتر ۲٫۰ بوده است، از جمله در ماه فوریه، بسیاری از قابلیت‌های کلیدی این پلتفرم بیش از یک بار از کار افتادند.
در موردی خاص، اخیراً ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا، پس از اینکه توییتر اسپیس در مقابل هجوم کاربران برای شنیدن برنامه وی دچار اختلال شد، در اعلام پیشنهاد خود برای نامزدی ریاست جمهوری جمهوری‌خواه با مشکل مواجه شد.
در نهایت اگر توییتر در واقع قصد دارد گوگل را دور بزند، این نخستین بار نیست که این شرکت به یک قرارداد مهم دست می‌زند. در پایان سال گذشته نیز مالک ساختمانی که دفتر مرکزی توییتر را در خود جای داده است، از این شرکت به دلیل عدم پرداخت اجاره شکایت کرد.
منبع :ایتنا