تاکید به سرپرستان برای عدم ورود به انتخابات و برگزاری مجمع ۱۰ فدراسیون
تاکید به سرپرستان برای عدم ورود به انتخابات و برگزاری مجمع ۱۰ فدراسیون

تاکید به سرپرستان برای عدم ورود به انتخابات و برگزاری مجمع ۱۰ فدراسیون مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی گفت: تا پایان سال انتخابات ۱۰ فدراسیون برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، آرش فرهادیان در همایش نوآوری‌های ورزشی که در مرکز ملی فوتبال برگزار شد، عنوان کرد: از فدراسی..

تاکید به سرپرستان برای عدم ورود به انتخابات و برگزاری مجمع ۱۰ فدراسیون

مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی گفت: تا پایان سال انتخابات ۱۰ فدراسیون برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، آرش فرهادیان در همایش نوآوری‌های ورزشی که در مرکز ملی فوتبال برگزار شد، عنوان کرد: از فدراسیون‌های ووشو و فوتبال برای برگزاری این همایش تشکر می‌کنم. استفاده از فناوری نوین در ورزش جهان به سرعت پیش می‌رود و با توجه به قدرت ورزش کشورمان در دنیا نباید از این مسئله عقب بمانیم. امیدوارم همه مسئولان و مربیان کمک کنند در حوزه تخصصی و فناوری‌های علمی در ورزش موفق عمل کنیم.

رئیس دفتر مشترک امور فدراسیون‌های ورزشی در پاسخ به این سوال که برخی از فدراسیون‌ها با سرپرست اداره می‌شوند اما وزیر ورزش تاکید دارد که تکلیف آنها مشخص شود، عنوان کرد: بعد از آمدن کیومرث هاشمی در وزارت ورزش رویکرد جدیدی اتفاق افتاد که یکی از مهمترین آنها عدم حضور سرپرستان فدراسیون‌ها در انتخابات است. به این دلیل بیشتر کسانی که در انتخابات شرکت می‌کردند بحث تعارض منافع را مطرح می‌کردند. در حکمی که به این دوستان ابلاغ می‌شود تاکید داریم عدم حضور در انتخابات مطرح است. بر همین اساس سرپرستان فدراسیون‌هایی که منصوب شدند به این موضوع تاکید شده است.

برگزاری انتخابات ۱۰ فدراسیون تا پایان سال

فرهادیان ادامه داد: فرایند انتخابات فدراسیون‌ها با دقت و سرعت در حال پیگیری است من فکر می‌کنم تا پایان سال حداقل انتخابات ۱۰ فدراسیون را برگزار خواهیم کرد.

برگزاری انتخابات والیبال تا ۴ ماه آینده

وی همچنین در پاسخ به این سوال که برخی از فدراسیون‌ها به خاطر شرایط ویژه المپیک حساسیت خاصی دارند مانند والیبال آیا انتخابات این فدراسیون قبل از المپیک برگزار خواهد شد یا خیر؟ گفت: قطعاً انتخابات فدراسیون‌ها تا المپیک معطل نخواهد بود. تا المپیک زمان زیاد است و انتخابات برگزار خواهد شد. اتفاقی که در فدراسیون والیبال افتاده و با توجه به انتخاب سرپرست جدید فکر می‌کنم در سه چهار ماه آینده این امکان وجود دارد که انتخابات فدراسیون والیبال را برگزار کنیم. با دوستان والیبال روز گذشته هم صحبتی داشتیم دستور وزیر ورزش این است که انتخابات فدراسیون والیبال هرچه زودتر برگزار شود.

برگزاری انتخابات شطرنج قبل از پایان سال

وی در ادامه گفت‌وگوی خود درباره وضعیت فدراسیون‌های شطرنج و ژیمناستیک، تصریح کرد: در فدراسیون شطرنج پریدر به عنوان سرپرست معرفی شد که یکی از افرادیست که در این رشته نام آشناست و زحمات خوبی هم در این رشته کشیده شده است اما همانطور که اشاره کردم در ابلاغ او هم تاکید شده که نمی‌تواند در انتخابات فدراسیون نامزد شود. او و مجموعه شطرنج باید کمک کنند فردی که اصلح بوده و رای مجمع را جمع می‌کند بتواند در انتخابات شرکت کند. به این فدراسیون هم گفته شده هرچه سریعتر فرایند انتخابات را آغاز کنند. سعی می‌کنیم انتخابات فدراسیون شطرنج را اگر منع قانونی نداشته باشد قبل از پایان سال برگزار کنیم.

اینچه درگاهی گفت چون ابلاغ ندارد نمی‌آید

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی درباره وضعیت ژیمناستیک، تصریح کرد: بحث ژیمناستیک کمی پیچیده است آن هم به این دلیل که انتخابات این فدراسیون برگزار و رئیس آن مشخص شد. وزیر وقت هم ابلاغ مسئولیت رئیس جدید را داد اما بعد عنوان شد که فدراسیون جهانی ژیمناستیک به حضور رئیس قبلی نظر مساعد دارد. البته در این خصوص به طور صریح و واضح اشاره‌ای نشد اما با کمیته ملی المپیک یکی دو مکاتبه انجام و به صورت تلویحی اشاره شده بود. قرار بود هفته گذشته بر اساس آنچه نظر فدراسیون جهانی بود به علت حمایت از این رشته در کشورمان خانم درگاهی مسئولیت سرپرستی را بر عهده بگیرد تا انتخابات برگزار شود اما او اشاره کرد که چون ابلاغی از وزارت ورزش به او داده نشده از حضور در فدراسیون امتناع کرد تا به هر صورت وضعیت به همین شکل باقی بماند.

فرهادیان ادامه داد: صحبت ما این است اگر فدراسیون جهانی قبول دارد اینچه درگاهی به عنوان مسئول در فدراسیون کارش را ادامه دهد پس نیازی به ابلاغ مجدد نیست. مسئولیت او در یکی دو سال اخیر به پایان رسیده و طبیعتاً اگر قرار است او هم ابلاغی دریافت کند باید بر اساس ضابطه و قوانین باشد که بدون رعایت ضوابط صدور ابلاغ درست نیست. انشاالله این مشکل هم با درایت وزیر ورزش به زودی حل خواهد شد.

وی درباره اینکه تا ۱۶ روز دیگر جام ملت‌های آسیا شروع می‌شود و وزیر ورزش حمایت جدی از تیم ملی فوتبال دارد چه برنامه‌ای داری تا دغدغه بازیکنان برطرف شود؟ خاطرنشان کرد: جا دارد از اصحاب رسانه و خبرنگارانی که به خصوص در فوتبال کمک می‌کنند تشکر کنم چون حوزه رسانه به ورزش می‌تواند خیلی کمک کند در همه حوزه‌ها اختلاف سلیقه وجود دارد اگر به صراحت به مشکلی پیش آمده برای فوتبالیست‌ها اشاره می‌کنید فکر می‌کنم این موضوع حل خواهد شد. اگر رأیی که دیوان عدالت اداری داده و اشاره هم کرده چون استنباط این بود که عدالت از نظر دوستان رعایت نشده این رای را صادر کرده‌اند البته وزارت ورزش تلاش می‌کند این اتفاق برای اکثر قهرمانان و ورزشکاران رخ دهد. باید قبول کنیم فوتبال به خاطر نوع فعالیت و علاقه‌مندی به خاطر نگرشی که در دنیا دارد قدری متفاوت به آن نگاه می‌شود. مطمئن باشید این مشکلات با درایت مسئولان وزارت ورزش به خصوص وزیر حل خواهد شد.

پایان پیام/