ایلان ماسک لوگوی توییتر را تغییر داد
ایلان ماسک لوگوی توییتر را تغییر داد

بعد از آنکه ایلان ماسک نماد پرنده توییتر را با تصویر سگ شیبا اینو عوض کرد، قیمت رمزارز دوج‌کوین ۳۰ درصد افزایش یافت.
به گزارش ایتنا و به نقل از ایندیپندنت، روز جمعه پس از آنکه وکلای این میلیاردر از یک قاضی فدرال خواستند دادخواست ۲۵۸ میلیارد دلاری که این کارآفرین را به دستکاری در قیمت دوج‌کوین و افزا..

ست نیوز
ایلان ماسک لوگوی توییتر را تغییر داد
بعد از آنکه ایلان ماسک نماد پرنده توییتر را با تصویر سگ شیبا اینو عوض کرد، قیمت رمزارز دوج‌کوین ۳۰ درصد افزایش یافت.
به گزارش ایتنا و به نقل از ایندیپندنت، روز جمعه پس از آنکه وکلای این میلیاردر از یک قاضی فدرال خواستند دادخواست ۲۵۸ میلیارد دلاری که این کارآفرین را به دستکاری در قیمت دوج‌کوین و افزایش آن به میزان ۳۶۰ برابر متهم کرده بود، رد کند، او تصویر سگ شیبا اینو را جایگزین نشان پرنده توییتر کرد.
ماسک بعد از تغییر لوگو توییتر، در حساب توییتر خود که بیش از ۱۳۳ میلیون دنبال‌کننده دارد، میم آن را منتشر کرد.
ماسک بارها درباره این رمزارز که نخستین بار در سال ۲۰۱۳ به شکل یک سکه شوخی راه‌اندازی شد، توییت کرده و بیشتر نظرهایش درباره آن باعث بالا رفتن قیمتش شده است.
به گزارش کوین مارکت کپ دات کام (CoinMarketCap.com) دوج‌کوین با ارزش بازار حدود ۱۳ میلیارد دلار هشتمین رمزارز پرارزش جهان است.
تصویر سگ شیبا به جای پرنده توییتر بهای داج‌کوین را افزایش داد
در اسناد دادگاهی مربوط به این شکایت که در سال ۲۰۲۲ علیه ماسک تنظیم شد، وکلایش گفتند که نظرهای او درباره دوج‌کوین «بی‌خطر و غالبا ساده‌لوحانه» بوده است.
در این شکایت از توییتر، تسلا و شرکت بورینگ نام برده شد.
در سال ۲۰۲۱ بعد از حضور ایلان ماسک در برنامه پخش زنده شنبه‌شب (Saturday Night Live) و حرف زدن درباره آن، ارزش این رمزارز کاهش یافت.
مای ماسک، مادر ایلان ماسک، هنگام مونولوگ (تک‌گویی) او در این برنامه ظاهر شد و از او پرسید برای روز مادر چه هدیه‌ای برایش خریده است.
مای ماسک گفت: «برای هدیه روز مادر ذوق دارم، اما امیدوارم دوج‌کوین نباشد!»
ماسک گفت: «همین است، خودش است!»
او در بخشی از برنامه «به‌روزرسانی آخرهفته» (Weekend Update) نتوانست درباره ماهیت دوج‌کوین توضیح درستی ارائه بدهد و در نهایت هم پذیرفت که «یک شوخی» است.
او دسامبر ۲۰۲۱ اعلام کرد که تسلا قصد دارد برای برخی از کالاهای خود دوج‌کوین قبول کند و با این حرف، بهای این ارز دیجیتال ۲۰ درصد افزایش یافت.
در ژانویه ۲۰۲۲ وقتی اعلام کرد که پرداخت‌های دوج‌کوین فعال شده‌اند، بهای آن به میزان ۱۵ درصد بالا رفت.
ایندیپندنت برای دریافت نظر توییتر با آن‌ها تماس گرفت و پیامی خودکار حاوی شکلک مدفوع دریافت کرد؛ پاسخی که ماسک به تمام درخواست‌های رسانه‌ای می‌فرستد.منبع :ایتنا