ایستگاه‌های فضایی در مدار پایین زمین
ایستگاه‌های فضایی در مدار پایین زمین

در روز ۳ ژانویه، دو ایستگاه فضایی که قبلاً توسط نور خورشید در مدار پایین زمین روشن شده بودند، قبل از طلوع آفتاب از این آسمان تاریک عبور کردند. ایستگاه فضایی تیانگونگ چین در حین حرکت از غرب به شرق (یعنی از چپ به راست تصویر)، توانست در طول تایم‌لپس ترکیبی، مسیر بالایی را که بیش از یک ساعت قبل از طلوع ..

ست نیوز
ایستگاه‌های فضایی در مدار پایین زمین در روز ۳ ژانویه، دو ایستگاه فضایی که قبلاً توسط نور خورشید در مدار پایین زمین روشن شده بودند، قبل از طلوع آفتاب از این آسمان تاریک عبور کردند. ایستگاه فضایی تیانگونگ چین در حین حرکت از غرب به شرق (یعنی از چپ به راست تصویر)، توانست در طول تایم‌لپس ترکیبی، مسیر بالایی را که بیش از یک ساعت قبل از طلوع خورشید محلی گرفته شده بود، ردیابی کند.
به گزارش ایتنا، تیانگونگ که در پس‌زمینه‌ای پرستاره دیده می‌شود، درست در حال گذر از زیر صورتوارهٔ وارونهٔ «ملاقهٔ بزرگ» از دب اکبر و در نزدیکی قسمت بالای کمان درخشان آن و بالای ستاره قطب شمال قطبی است. اما کمتر از پنج دقیقه قبل از آن، ایستگاه فضایی بین‌المللی در آسمان تاریک، مسیری در امتداد رگه نور خورشید را طی کرده بود. دنبالهٔ مسیر آن درست بالای شکل حرف لاتین W که توسط ستارگان درخشان ذات‌الکرسی (Cassiopeia) در نزدیکی افق شمالی مشخص شده، شروع می‌شود.
پیش‌زمینهٔ دراماتیک در تصویر برگزیدهٔ امروز ناسا، معدن متروکه‌ای در جنوب شرقی پرتغال را نشان می‌دهد.
ISS TIANHE FINAL 4 APODمنبع :ایتنا