اولین واکنش داور زن به قضاوت در دربی سرخابی
اولین واکنش داور زن به قضاوت در دربی سرخابی

مهناز ذکایی، دیگر داوری که احتمال حضور او در دربی حضور دارد، از هیجان بالا برای قضاوت در این مسابقه حساس می گوید.
به گزارش خبرگزاری ست نیوز؛ روز گذشته بعد از منتشر شدن اخباری مبنی بر اینکه احتمال قضاوت داوران زن در شهرآورد تهران وجود دارد؛ حالا خداداد افشاریان رسما این خبر را تائید کرد و مهسا قربا..

مهناز ذکایی، دیگر داوری که احتمال حضور او در دربی حضور دارد، از هیجان بالا برای قضاوت در این مسابقه حساس می گوید.

به گزارش خبرگزاری ست نیوز؛ روز گذشته بعد از منتشر شدن اخباری مبنی بر اینکه احتمال قضاوت داوران زن در شهرآورد تهران وجود دارد؛ حالا خداداد افشاریان رسما این خبر را تائید کرد و مهسا قربانی، یکی از دو داور زنی که لایسنس وی ای آر را دارد؛ در اتاق وار دربی تهران حضور خواهد داشت.
به نقل از ورزش سه اما دقایقی قبل از انتشار این خبر، مهناز ذکایی، دیگر داوری که شایعاتی در خصوص احتمال حضور او در اتاق وار شهرآورد شنیده می‌شود؛ در گفت و گو با ''ورزش سه''، از احتمال بسیار زیاد برای رقم خوردن این اتفاق تاریخی خبر داد.
ذکایی در ابتدای این گفت و گو گفت: اینکه من و خانم قربانی در اتاق وار برای قضاوت در دربی حضور داشته باشیم، احتمال بسیار زیادی دارد. ما سال ۲۰۲۱ لایسنس وار را دریافت کردیم اما کمتر کسی در خصوص آن صحبت کرد و بیشتر تمرکز معطوف به داوران آقا بود. اما برای اتفاقی که درحال رقم خوردن است واقعا هیجان‌زده هستم.

او در ادامه گفت: بالاخره فوتبال ایران هم باید این‌کار را شروع می‌کرد تا بتواند در مبحث داوری خودش را به کشورهای دیگر نزدیک کند. خوشحالم که بالاخره این تابوشکنی اتفاق می‌افتد.
گفتنی است که قضاوت داوران زن در مسابقات مردان، یکی از الزامات فیفا برای صدور مجوز قضاوت آن‌ها در مسابقات جام جهانی زنان بود و مهسا قربانی به دلیل عدم قضاوت در مسابقات مردان، نتوانست در جام جهانی ۲۰۲۴ زنان قضاوت کند.

۲۵۷ ۲۵۱