انتشار تصاویر کودکان بیمار توسط والدین حکم پخش محتوای جنسی دارد
انتشار تصاویر کودکان بیمار توسط والدین حکم پخش محتوای جنسی دارد

دو پدر در سانفرانسیسکو و هیوستون آمریکا توسط پلیس مورد بازخواست قرار گرفته‌اند و بابت تصاویر مربوط به کودکانشان به دردسر افتاده‌اند زیرا از کودکانشان تصاویری را بابت مصارف پزشکی برداشت کرده بودند که حکم تصاویر جنسیتی را داشته‌اند.
به گزارش ایتنا و به نقل از gizmodo، بر اساس این اطلاعات مشخص شده است ..

ست نیوز
انتشار تصاویر کودکان بیمار توسط والدین حکم پخش محتوای جنسی دارد دو پدر در سانفرانسیسکو و هیوستون آمریکا توسط پلیس مورد بازخواست قرار گرفته‌اند و بابت تصاویر مربوط به کودکانشان به دردسر افتاده‌اند زیرا از کودکانشان تصاویری را بابت مصارف پزشکی برداشت کرده بودند که حکم تصاویر جنسیتی را داشته‌اند.
به گزارش ایتنا و به نقل از gizmodo، بر اساس این اطلاعات مشخص شده است که این والدین از گوشی‌های مجهز به سیستم عامل شرکت گوگل یعنی اندروید استفاده می‌کردند و داشتن این تصاویر در سیستم گولگ موجب ایجاد این دردسر شده است.
بر اساس قوانین گوگل، تصاویر برهنه کودکان بار قانونی بسیار سنگینی را ایجاد می‌کند و به همین دلیل نیز این والدین که تصاویری از کودکانشان را برای بررسی با دکتر در اختیار داشته‌اند، با این قانون روبرو شده و به دردسر افتاده‌اند.
Mid
از دیدگاه پلیس، این والدین هیچ جرمی را مرتکب نشده‌اند و بعد از بررسی‌های اولیه انجام شده، این والدین آزاد شده‌اند ولی گوگل از موضع خود پایین نمی‌آید و معتقد است که این افراد قانون شکنی کرده‌اند.
این موضوع نشان دهنده این است که اسکن خودکار تصاویر ممکن است برداشت‌های اشتباهی را ایجاد کند و این موضوع می‌تواند با پرونده‌های متعدد دیگری همراه باشد. با این وجود شرکت گوگل با توجه به داشتن نرم‌افزارهای بسیار زیادی که ممکن است با چنین مشکلاتی همراه باشد، نیاز به متقاعد شدن خواهد داشت.
برخی از متخصصان و مبلغان حریم شخصی به شدت به این موضوع اسکن خودکار اعتراض کرده و آن را در هم شکننده این حریم می‌دانند. با این وجود مسئله‌های حساسی مثل سواستفاده جنسی از کودکان نیز می‌تواند در تضاد با این موضوع عمل کند و این امر موجب شده است که موافقان و مخالفان درگیری بسیار زیادی در این زمینه داشته باشند و بخشی سمت گوگل و بخشی مخالف آن هستند.
منبع : ایتنا