استقلال امروز با سایپنتو دادگاه دارد!
استقلال امروز با سایپنتو دادگاه دارد!

علی خطیر می‌گوید استقلال در راه کسب مجوز حرفه‌ای با ۱۰ پرونده شکایت مختلف رو به رو بوده است.
به گزارش خبرگزاری ست نیوز؛ علی خطیر، مدیرعامل استقلال در مورد پرونده‌های شکایتی که در فیفا در روند کسب مجوز حرفه‌ای‌شان اخلال ایجاد می‌کرد صحبت کرد و تنها نقطه ناامید کننده را پرونده سانتاکلارا بابت ارسال ..

علی خطیر می‌گوید استقلال در راه کسب مجوز حرفه‌ای با ۱۰ پرونده شکایت مختلف رو به رو بوده است.

به گزارش خبرگزاری ست نیوز؛ علی خطیر، مدیرعامل استقلال در مورد پرونده‌های شکایتی که در فیفا در روند کسب مجوز حرفه‌ای‌شان اخلال ایجاد می‌کرد صحبت کرد و تنها نقطه ناامید کننده را پرونده سانتاکلارا بابت ارسال فیش‌های جعلی دانست.

به نقل از ورزش سه او در مورد گفته زارعی مبنی بر اینکه یا هر دو تیم حذف می‌شوند یا یک تیم باید به آسیا برود گفت: من نمی‌دانم آقای زارعی بر چه اساسی صحبت کرده و خودش باید جواب بدهد. آن چیزی که برای مجوز حرفه‌ای استقلال انجام دادیم یک پروژه پنج، شش ماهه بود. ما تقریبا ده پرونده باز بدهی داشتیم و حل کردن پرونده‌های بدهکاری به سه طریق است. یا باید پولش را تا قبل از آن تاریخ پرداخت می‌کردیم. یا پرداخت را به تعلیق می‌انداختیم یا با یک دلیل منطقی در کمیته‌های قضایی مطرح می‌شد.

او ادامه داد: ما با ده پرونده باز خارجی روبرو هستیم. آقای ساپینتو همین امروز جلسه دادگاهش در CAS است و ما تقریبا ساعت ۱۱ اگر اشتباه نکنم جلسه دادگاه را داریم. سه تا دستیار آقای ساپینتو بودند. پرونده آمانوف بود. پرونده آقای سیلوا بود. پرونده باشگاه سانتا کلارا بود. تمام این پرونده ها اعداد و ارقام بالا دارند.

او در مورد پرونده سیلوا گفت: مثلاً آقای سیلوا نزدیک ۹۰۰ هزار دلار رای داشت. آقای سیلوا می‌توانست در خانه‌اش بنشیند و خیلی خوشگل و خیلی راحت پول بگیرد. من همینجا از غیرت و محبت رافائل سیلوا به باشگاه استقلال تشکر می‌کنم. او می‌توانست سر کوچه‌اش با یک تیم قرارداد ببندد ۵۰۰۰ دلار و ۸۹۵ هزار دلار از ما بگیرد. ما طی یک فرایندی توانستیم رافائل سیلوا را متقاعد کنیم. رافائل سیلوا آمده تو ایران و این ۹۰۰ هزار تا را قرار است هم بابت این فصلش هم بابت فصل بعدش بگیرد. یعنی رافا با ما تقریباً یک سال و نیم میماند و هیچ پولی هم نمی‌گیرد! در واقع یک سال و نیم برای استقلال رایگان بازی می‌کند. این کار به همین راحتی نبوده. یعنی شما مشابه این اتفاق را نمی‌بینید و خیلی رایزنی‌ها شده و ساعت‌ها وقت گذاشته شده و پیگیری شده است. ما قبل از اینکه به پرداخت برسیم با او توافق کرده بودیم. ما فقط یک چیزی نزدیک ۵۰ هزار دلار باید هزینه دادرسی می‌دادیم که آن را هم ندادیم.

او راجع به دیگر پرونده‌ها توضیح داد: بحث آمانوف بوده که پرونده را به CAS بردیم. آن چیزایی که ما احساس کردیم که شاید توانایی باشگاه نباشد که در تاریخ ۳۱ دسامبر پرداخت کنیم، اینها را یک جورهایی شیفتش کردیم. دستیارهای ساپینتو کاملا پرداخت شده، رافائل سیلوا هم که توافق شده. آمانوف و ساپینتو را به CAS بردیم.

خطیر در مورد آمانوف افزود: خوشبختانه در این فاصله آمانوف با یک باشگاه اماراتی هم به توافق رسیده که ما دوباره مکاتبه کردیم با دادگاه CAS که این مبلغی را که با باشگاه اماراتی می‌بندد را از آن رای اولیه کم بکند.

مدیرعامل استقلال در مورد تغییر رای پرونده سانتاکلارا عنوان کرد: تنها گرفتاری‌مان بحث سانتا کلارا بوده که آن هم با اینکه ما در فیفا رای داشتیم که حالا به نفعمان داد، متاسفانه باشگاه سانتاکلارا در دادگاه CAS مدرکی را افشا می‌کند که ما فیش‌های جعلی فرستاده بودیم برای باشگاه سانتاکلارا بابت هزینه انتقال محمد محبی.

۲۵۷ ۲۵۱