آموزش: چگونه با پیکسل ۷ پرو و سایر دستگاه‌های اندرویدی، فیلمبرداری سینمایی انجام دهیم
آموزش: چگونه با پیکسل ۷ پرو و سایر دستگاه‌های اندرویدی، فیلمبرداری سینمایی انجام دهیم

چه هدفتان صرفه‌جویی در هزینه با خرید مدل پایه گوشی هوشمند Pixel 7 باشد، و چه بخواهید مقداری اضافی برای خرید مدل Pixel 7 Pro خرج کنید، به ویژگی انحصاری که Google آن را «حالت سینمایی» می‌نامد دسترسی دارید.
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، همانطور که از نام آن پیداست، حالت سینمایی (Cinematic Mode) ..

ست نیوز
آموزش: چگونه با پیکسل 7 پرو و سایر دستگاه‌های اندرویدی، فیلمبرداری سینمایی انجام دهیم چه هدفتان صرفه‌جویی در هزینه با خرید مدل پایه گوشی هوشمند Pixel 7 باشد، و چه بخواهید مقداری اضافی برای خرید مدل Pixel 7 Pro خرج کنید، به ویژگی انحصاری که Google آن را «حالت سینمایی» می‌نامد دسترسی دارید.
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، همانطور که از نام آن پیداست، حالت سینمایی (Cinematic Mode) به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از گوشی هوشمند خود ویدیوهایی با کیفیت بالا و سینمایی‌مانند (حداقل در تئوری) ضبط کنند، هرچند که چنین قابلیتی تازگی ندارد و قبلترها اپل در آیفون ۷ پلاس از چیزی شبیه به این رونمایی کرده بود.
در رابطه با Pixel 7 Pro، گوگل ورژن خاص خود از حالت سینمایی را به عنوان یک افکت ویدیویی توصیف می‌کند که سوژه ویدیو را در فوکوس نگه می‌دارد در حالی که پس‌زمینه با استفاده از عکاسی محاسباتی در سطح نرم‌افزاری که گوشی‌های هوشمندش به آن معروف هستند مبهم‌سازی می‌شود. در حالی که دوربین‌های واقعی فیلمبرداری سینمایی عظیم و پیچیده هستند، اما حالت سینمایی در پیکسل ۷ پرو را می‌توان با چند تپ و سوایپ روی صفحه روشن و خاموش کرد.
Pixel 7 Pro camera

نحوه روشن کردن حالت سینمایی دوربین Pixel 7 Pro

همانند ویژگی ضبط ویدیوی ۱۰ بیتی HDR گوگل، برای استفاده از حالت سینمایی باید گوشی هوشمند Pixel 7 یا Pixel 7 Pro را داشته باشید – این ویژگی در برنامه دوربین در نسخه‌های قدیمی‌تر Pixel ظاهر نمی‌شود. در این دو گوشی می‌توانید افت ویدیویی را با استفاده از چند ضربه (تپ) فعال کنید، همانطور که گوگل در یک سند پشتیبانی خود توضیح داده است.
۱- برنامه دوربین را باز کنید.
۲- روی افکت حالت سینمایی سوایپ کنید.
۳-دوربین گوشی را به سمت سوژه بگیرید.
۴- روی دکمه ضبط ضربه بزنید.
۵- روی سوژه در نمایشگر ضربه بزنید.
با ضربه زدن روی سوژه روی نمایشگر در حالت سینمایی، به Pixel 7 Pro می‌فهمانید تا هنگام ضبط روی آن شخص یا شیء مورد نظرتان تمرکز کند. پس‌زمینه به‌طور خودکار پشت سوژه محو می‌شود و جلوه عمق خوبی به ویدیو می‌دهد که – در یک دوربین معمولی – نیاز به توجه دقیق به مواردی مانند فاصله کانونی و دیافراگم دارد.
اما در مورد سایر گوشی‌های اندرویدی چطور؟ پاسخ این است که فعلا گوگل این قابلیت را برای هیچ گوشی دیگری فعال نکرده است، ولی بسیاری از برنامه‌های دوربین شخص ثالث از طریق فروشگاه Google Play در دسترس هستند که می‌توانند تجربه ضبط ویدیویی مشابه سینما را ارائه دهند، و شما می‌توانید آن برنامه‌ها را بر روی گوشی خود دانلود کنید، حتی اگر مدل Pixel نباشد. به عنوان مثال، چیزی مانند ProCam X می‌تواند ویژگی‌های کنترل دوربین بیشتری را نسبت به آنچه در حال حاضر به آن دسترسی دارید ارائه دهد.
همچنین ممکن است در گوشی فعلی شما هم قابلیت‌هایی برای حالت ضبط ویدئویی بوکه یا پرتره وجود داشته باشد که همین کار مبهمسازی پس‌زمینه را انجام دهند، اما نه با عنوان حالت سینمایی.
منبع :ایتنا