آموزش: قابلیت آیفون که اسکن اسناد را آسان می‌کند
آموزش: قابلیت آیفون که اسکن اسناد را آسان می‌کند

اگر صاحب آیفون هستید، می‌توانید از برنامه Notes تعبیه‌شده داخلی آن برای انجام کارهای متعددی مانند ایجاد چک‌لیست و یادآوری استفاده کنید. چیزی که بیشتر افراد ممکن است متوجه نباشند این است که شما همچنین می‌توانید از این برنامه برای اسکن اسناد فیزیکی و حتی امضای دیجیتالی آنها استفاده کنید. این قابلیت بر..

ست نیوز
آموزش: قابلیت آیفون که اسکن اسناد را آسان می‌کند اگر صاحب آیفون هستید، می‌توانید از برنامه Notes تعبیه‌شده داخلی آن برای انجام کارهای متعددی مانند ایجاد چک‌لیست و یادآوری استفاده کنید. چیزی که بیشتر افراد ممکن است متوجه نباشند این است که شما همچنین می‌توانید از این برنامه برای اسکن اسناد فیزیکی و حتی امضای دیجیتالی آنها استفاده کنید. این قابلیت برای اولین بار در iOS 11 گنجانده شد و می‌توان آن را با آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ انجام داد.
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، به منظور اسکن یک سند با استفاده از آیفون‌تان، اپ نوتس را اجرا نموده و این مراحل را دنبال کنید:
۱٫ روی دکمه «دوربین»، و گزینه «اسکن اسناد» را از گزینه‌های ارائه‌شده انتخاب کنید.
۲٫ مطمئن شوید که سند شما روی یک سطح تمیز و صاف قرار گرفته و در مرکز قاب دوربین آیفون قرار گرفته باشد.
۳٫ دوربین از صفحه عکس می‌گیرد و محتویات را به صورت خودکار اسکن می‌کند. اگر اینطور نیست، روی دکمه شاتر دایره‌ای یا یکی از دکمه‌های صدا ضربه بزنید تا اسکن به صورت دستی آغاز شود.
۴٫ لبه‌های انتخابگر را با کشیدن گوشه‌ها تا زمانی که فقط سند محصور شود تنظیم کنید.
۵٫ گزینه Keep Scan ضربه بزنید.
۶٫ اگر صفحات بیشتری برای اضافه کردن به این دسته دارید، همین روند را برای اسکن‌های بعدی تکرار کنید.
۷٫ روی اسکن‌های گرفته شده در گوشه سمت چپ پایین صفحه ضربه بزنید تا تنظیمات لازم برای برش، رنگ‌آمیزی یا چرخاندن انجام شود. همچنین می‌توانید اسکن‌ها را حذف کنید. هر وقت از ویرایش‌های خود راضی شدید، روی گزینه انجام شد (Done) ضربه بزنید.
۸٫ پس از اتمام اسکن، روی ذخیره (Save) ضربه بزنید.
iPhone Feature Makes It Easy To Scan Documents
سندی که به تازگی اسکن کرده‌اید در صفحه اصلی برنامه Notes در دسترس‌تان قرار می‌گیرد، و همیشه از آنجا می‌توانید در آیفون خود به آن دسترسی پیدا کرده یا آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.
می‌توانید آن را به‌عنوان پیوست PDF ارسال کنید تا دیگران بتوانند بدون نیاز به اپ Notes با ضربه زدن بر روی صفحه‌ای که در سند اسکن‌شده گرفته شده و روی دکمه اشتراک‌گذاری به آن دسترسی پیدا کنند. همچنین می‌توانید گزینه «ذخیره در فایل‌ها» را از میان گزینه‌های اشتراک‌گذاری انتخاب کنید تا فایل را صادر (اکسپورت) کنید، یک نسخه پشتیبان از سند در آیفون خود داشته باشید، یا احتمالاً آن را برای دیگران ارسال کنید. اگر به اسناد اسکن شده در فرمت فایل دیگری نیاز دارید، باید از یک تبدیل‎کننده طرف ثالث یا برنامه ویرایش عکس استفاده کنید.
منبع :ایتنا